Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindkét mellemből vér is jön...

Mindkét mellemből vér is jön már, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Iszonyatos fájdalmakat élek meg, anyatejet és tápszert is kapott a kisbabám, de tegnap éjjel már vér jött a cicimből. Most mit csináljak?
2008. okt. 10. 07:12
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanígy voltam én is. A védőnőm azt mondta, szoptassak (nagyon szoptatás mániás). Utána begyulladt a mellem, és be kellett mennem a klinikára, hogy segítsenek. A csecsemős nővér, aki ugye, már látott kisbabát, azt mondta, hogy véres, lázas tejet nem kaphat a baba. Ha annak az az ára, hogy elapad a tej, és a kicsi tápszeres lesz, akkor sem szabad szoptatni. Tulajdonképpen igaza van: ha véres a tej, olyan mintha húst adnál neki, nyersen... Ez így elég brutálisan hangzik, de szerintem igaza volt. A véleményem az, hogy fejd a tejet olyan gyakran, ahogy a babád szopna, adj a babának tápszert, kend a melled bimbóvédővel (nekem az Avent jött be, drága nagyon, de gyorsan segít). Nekem nem apadt el ettől a tejem. Hátha neked is sikerül!
2008. okt. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató szavakat. Kicsit pihentetem a cicimet, és nemsokára újra próbálkozom.
2008. okt. 10. 07:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem most 4 és fél hónapos a második kisfiam. Az elsőnél is, meg most is, már az első hét végére berepedt a mellbimbóm, és vérzett. Az első gyermeknél megijedtem, hogy véres tejet szopott, és nagyon keveset szoptattam, fejéssel meg nem jött túl sok. El is apadt a tejem. Most a babámat hagytam szopni, mert azt mondta a védőnő, nem árt neki egyáltalán az a mennyiségű vér, amennyi a tejcivel lemegy a gyomrába. Úgyhogy kitartóan szoptattam, és másnap estére el is múlt a vérzés, és most is csak szopik. 4 és fél hónaposan 7150 gramm, úgy, hogy 2960 grammal született csak. Sztem légy kitartó és szoptass. Sok sikert.
2008. okt. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is volt ilyen tudom mit élsz át. Vegyél rá a patikábab homeopátiás szert az fog segíteni.
2008. okt. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszadónak igaza van, kicsit kitartónak kell lenni, ha tényleg akarsz szoptatni. Nem könnyű dolog (mint ahogy szülni sem volt az), eleinte nagyon tud fájni, de a mellek a szoptatásra fejlődtek ki, ha türelmes és kitartó vagy, hozzá fognak edződni. Az ilyen kezdeti nehézségek az első három hét alatt teljesen elmúlnak. És ami még nagyon jól tudja csillapítani a fájdalmat és a mellbimbó kiszáradását, ha gyakran bekenegeted a saját tejeddel. És ez nem kerül semmibe. :) Nekem már 4 gyermekem van, de mindegyiknél nehéz volt a szoptatás első 3 hete.
2008. okt. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kisbabám a véres tejet visszabukta. Szinte semmi nem maradt meg benne belőle. Ordított az éhségtől, utána meg a hasa fájt nagyon, a kakijában alvadt véres csíkok voltak.Nem hiszem, hogy túl jót tett volna neki, hogy szoptattam, amikor vérzett a mellem. Az első válaszadó voltam.
2008. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól tudod mellre rakni? A baba rendesen bekapja a mellbimbót? (Nézze meg a védőnő, jól teszed e mellre, esetleg tanácsot tudsz kérni a La Leche Ligától ((20) 571-9713))Mert ha nincs bent rendesen a szájában, nagyon rosszul tudja szívni, amitől vérhólyagos lehet a melled, ami vérzik, vagy csak simán kisebesedhet. Egyébként az ilyen vérzés nem olyan számottevő a baba szempontjából.Ettől biztos nem lesz baja! Kakiban nem látható, pláne csíkokban, mert mire végigjut a bélrendszerén, az már emésztett vér...az nem így jelenik meg. (ahhoz a babának nagy mennyiségű vért kellene fogyasztania). Itt biztos nem erről van szó, de legjobb ha megmutatod szakembernek.
2008. okt. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Nekem szerencsére nem fájt a hasa a kicsi babámnak a véres tejtől. De vmennyit bukott vissza ő is - a tiszta anyatejből is bukik vissza még most is. Tudom, nagyon rossz érzés, hogy olyan tejet kell szopnia, de hidd el, nem árt neki, és csak így "edzheted" hozzá a mellbimbódat a szoptatáshoz. Sajnos túl kell esni rajta, ne hidd azt, hogy ettől rossz anya vagy (én úgy gondoltam), hamar rendbejön. Sokat levegőztesd, és valóban hagyjál rajta megszáradni anyatejet, meg a babád nyálát. Szorítok neked.
2008. okt. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első babám szintén véresre szívta a mellemet, de nem vettem időben észre. Barnát bukott tőle, és alvadt vérdarabok voltak a székletében, de nem lett tőle rosszul. A második gyerkőc hólyagosra szívta a mellem, az jobban (mondhatni iszonyúan) fájt. Akkor több napon át fél napig nem szoptattam, csak fejtem, közben szabadon hagytam a melleimet (nyár volt), és anyatejjel, valamint dm-es bimbókrémmel kentem. Pár nap alatt rendbejött. A lényeg: nem minden baba pocija veszi be a véres tejet, de a szoptatást emiatt nem lehet (kellene)abbahagyni. Én is sírva szoptattam, de eszembe sem jutott, hogy leálljunk az anyatejjel.
2008. okt. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne rettenj el.Nem te vagy az egyetlen akivel ez történt.Nekem 3 hónapos koráig borzasztó fájdalmas volt a szoptatás.Mintha tűvel szurkálták volna belülről mind a két mellem annyira fájt.Szinte zokogtam szoptatás közben.Egyik este miután elaludt a babóca orditásra szaladtam a szobájába.Az ágya véres volt,mert vért hányt.Nem kibukta,mert sugárba volt véres az ágy.A gyerekorvos azt mondta,h semmi baja nem lesz a gyereknek,mert a gyomra nem tudja megemészteni.A pelusba jelentkezett fekete pettyek formájába.Mint kiderült vérhólyag lett a mellembe ami kiszakadt és azt a vért nyelte le.Azóta már 3-szor volt vérhólyagom,de most már rutinosan kiszúrom egy tűvel ,kinyomkodom a vért és már nem is jön több.Ne parázz, csak elsőre olyan rettenetes.

Ja és nagyon maszírozd át a melled az esti fürdés után.Én úgy szoktam és utána üresre fejem mind a két mellem.Tulajdonképp így tudtam a tápszert elhagyni már több mint egy hónapja,hogy e miatt a vérzés miatt elkezdtem fejni és maszírozni a mellem.Most már napközbe is kifejem ami benne marad és így nem is fáj.(8 liter tej van a fagyasztóba),Pedig 5 hetes volt a babóca amikor majdnem elapadt a tejem.

Bocs ,h ilyen sokat írtam,csak bátorítani szeretnélek,semmi mást.Kitartást neked.

2008. okt. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!