Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha váltott mellből szoptatok...

Ha váltott mellből szoptatok mindíg ki kell fejni mindkét mellet minden szoptatás után? Vagy csak azt a mellet kell kiüríteni amiből a baba evett?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem ezt mert annyi mindent hallottam hogy csak azt kell amiből szopizott, majd a következő szoptatásnál amikor meg a másik mellet szívja akkor azt kell kifejni.De azt is hallottam hogy minden szoptatáskor kikell fejni mindkét mellet azt is amit nem szopott.Mi az igazság?
2008. okt. 8. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk változó volt. Amikor rengeteg tejem volt, muszáj volt a másikat is kifejjem, mert ha nem , akkor nagyon bedurrant a köv. szopiig. Amikor kevesebb volt, akkor csak amiből evett, azt fejtem, már ha maradt benne. Erre neked kell ráérezned.
2008. okt. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

elvileg csak azt a mellet kell amelyikből evett a pici, így a következő etetésre a másik melledben termelődik annyi hogy a kicsi jól lakjón és szépen fejlődjön. Ha viszont mind a kettőt "kiüríted" félő hogy mire a baba megéhezik nem lesz kellően "zsíros" a tejed, de az ellentétje is előfordul ott viszont mielőtt bedurana a melled feltétlen le kell szívni, mert ún. tejlázat kaphatsz és akkor a picit nem szoptathatod meg.

Ha nagyon sok tejed van akkor le is fagyaszthatod, vagy vannak tejgyűjtő állomások és leadhatod így más babák is jól járhatnak:)

kellemes babázást

2008. okt. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt javasolták, hogy mindig mindkét mellet fejjem le, mert az serkenti a tejtermelést. Hát, volt, amikor nem termelődött újra annyi, hogy jóllakjon. olyankor cumisüvegből kellett odaadnom a már lefejt tejet.

De a legelső hozzászólónak nagyon igazat adok. Ha sok, akkor fejd le, mert a következő szopiig bedurranhat. Ezt te fogod érezni!

2008. okt. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!