Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha több lefejt tejet melegítek...

Ha több lefejt tejet melegítek a babámnak, mint amennyit meg tud enni, a maradékot újra hűthetem és később megeheti? Vagy csak 1x szabad melegíteni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne melegítsd újra, amit már egyszer melegítesz nem szabad újra felmelegíteni. Legalábbis én így tudom.
2010. ápr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a 3 óránál "idősebb" tejet már nem adom oda a babámnak, hanem fejek neki frisset, meleget.
2010. ápr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,a kórházban mondták a nővérek,hogy kétszer simán lehet melegíteni,többször azért már ne.Amúgy 24 óráig a hűtött tejci eláll,semmi baja nem lesz.Nem mindenkinek adatik meg,hogy csak úgy kiöntözi sajna.
2010. ápr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Éppen ez a problémám, hogy nem szeretném csak úgy kiöntözni, mivel éppen fele annyi tejem van, mint kellene. 3x kap tejet, 3x tápszert. Ezért sajnálok minden cseppet. :-)
2010. ápr. 26. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Harmadiknak igaza van, 24 óráig (sőt, tovább) eláll a hűtőben a tej. Én anyatejleadó vagyok, és kétnaponta (!) jönnek a tejért. Addig a hűtőben áll. Utána 36 fokon félóráig pasztörizálják, mielőtt kiadnák az anyukknak, akik szintén felmelegítik, mielőtt a babáiknak adják. Szóval akkor számoljuk meg, meddig állt a tej és hányszor lett melegítve összesen?


Én szerencsés vagyok, hogy sok tejem van. De te se öntögesd ki. Ha nem ette meg az összes tejet, nyugodtan keverd bele a tápszert a legközelebbi etetésnél. Nem muszáj a tápszert vízzel csinálni...

2010. ápr. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!