Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A fejés ugyanaz mintha szoptat...

A fejés ugyanaz mintha szoptatnék?

Figyelt kérdés

Sajnos szoptatni nem tudok ezért fejek a kisbabámnak. Nem is cicizett az elejétől fogva sem, cumisüvegből kapja. Szépen fejlődik, nincs vele gond.

Annyi mindent hallottam, hogy több lesz a tejem, meg azt is, hogy nem húzom ki hat hónapig csak anyatejjel mert addigra elmegy a fejés miatt.Volt aki azt mondta, hogy olyan mintha tápszert adnék a gyerekemnek mert nem a mellemből szopizza ki, hanem cumisüvegből és ez se a babának se nekem nem tesz jót.

Tapasztalatokat várok, hogy aki szintén cumisüvegezik annál hogy van, volt.Előre is köszi a válaszokat.


2010. ápr. 20. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudod annyira kifejni, mintha a baba kiszívná.

A zsíros tej "hátul"van.

Miért nem tudod szoptatni?

2010. ápr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudod szívni a hátsó tejet is, ne aggódj. Csak kisebb hatásfokú a fejés, mint a szopi, a baba 20-30%-al többet tud kiszívni. A tejtermelés rendszeres fejéssel fenntartható, volt rá számtalan példa. Attól, hogy cumisüvegből kapja, ez még nem tápszer:)

Próbáld meg azt, hogy fejed, és adod cumisüvegből, de mindig tedd cicire a babát, hátha megjön a kedve:) A babánál nincs jobb inger, ez tény, de ne parázz, attól még kihúzhatod csak fejéssel is 6 hónapos koráig!

Jó babázást!

ҝ

2010. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Ez a tej kérdés, szerintem genetika és szerencse kérdése. Nekem sajnos nincs elég, tápszert kap mellé, de mindent megteszek, ha még csak kicsit is, de minden nap kapjon anyatejet. Mostanában a szopi sem tetszik annyira a babámnak, lefejem és üvegből odaadom neki, utána kapja a pótlást.

Aki azt mondja, hogy olyan mintha tápszert adnál neki, hát jó nagy hülye, tájékozatlan.

Nyugodtan szoptass, fejj és add oda üvegból, ha ciciből nem fogadja el.

2010. ápr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, hogy olyan, mintha tápszert adnál neki. Az anyatej nem tűpszer, hanem anyatej, ez tény.


Én is fejem, mert nekem se szopik, pedig mindent megtettem érte. De korababa, és gyenge volt. Fejéssel indítottam be a tejemet, és fejéssel tartom fenn. Annyi a tejem, hogy le fogom adni, már csak pár nap, és elkészülnek a vizsgálati eredmények is. Megfogadtam, hogy belőle NEM LESZ tápszeres baba!


Én a zsíros hátsó tejet is ki tudom szedni. Jól látható, amint az eleje vizesebb, átlátszóbb, a vége pedig sűrű fehér.


Igaz, a baba még többet és jobban ki tudna szívni belőle, de így se panbaszkodhatom: napi átlag másfél liter tejem van, pedig "csak" fejek. A babám pedig egy hónap alatt egy kilót hízott. Na, mi az akkor, ami nem tesz jót a babának?


Ne is törődj velük, ne figyelj oda másokra. Feleslegesen paráztatnak. Az anyatej még cumisüvegből is sokkal jobb a babának, mint a tápszer - szintén cumisüvegből. (Nem utoölsósorban pedig olcsóbb.) A tejtermelést pedig fejéssel is fenn lehet tartani


1 hós kisfiú anyukája

2010. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Csatlakozom a 11:38-ashoz. Dettó így vagyunk. Semmit nem tudott a ciciből kiszívni a lányom, sőt rá sem cuppant csak üvöltött mindig. 7 hetes. Napi 1-1 1/2 liter tejem van csak fejéssel. Már a fagyasztóban is van kb:3-4 liter ínséges időkre. Ne aggódj!!! Nem vagy egyedül. És tényleg kijön a zsírosabb tej is a fejéssel. Sőt este zsírosabb!

Minden jót!!!

2010. ápr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

sziasztok!

köszi a megnyugtató szavakat, sokkal jobban érzem magam, hogy elolvastam amit írtatok.A kisfiam is korababa és nem volt valami sok ereje szopizni.Ráadásul nem is jött és még most sem jön könnyen a tejcsim. Keresi a drágám mert mindíg mellre teszem és próbálkozunk, de most már valahogy nem kap rá. Ezért csak a fejés maradt.

Hát kedves 1 hós baba anyucija, leesett az állam amikr olvastam, hogy milyen sok tejed van. Csak gratulálni tudok, mert ez szuper.Nekem is egy hós a kisfiam : )

Én átlagosan napi 7-800 ml tudok lefejni kb. Jobb napokon egy picivel több is összejön, de a fagyóba még csak 300 ml tudtam tartalékolni.

Hát akkor fejek továbbra is, és nem foglalkozom az okosokkal, ti előttem jártok a jó példával.Amíg csak ki tudok préselni valamit addig én is csak tejcsit szeretnék adni.Egyébként tényleg ki lehet a hátsó tejcsből is fejni valamit, mert nálam is úgy van, hogy először jön a vizes és utána a sűrűbb tej.Meg a tárolópohár oldalára is szépen rárakódik a sűrűbb rész.Szépen hízik a babucim, úgyhogy valamit csak kaphat a táplálóbból is.

Jó babázást mindenkinek!

2010. ápr. 20. 13:23
 7/10 xStefix ***** válasza:
69%

Mellre való visszaszoktatáshoz nagy segítség a Szoptanít. Minél kisebb a baba a kezdéskor, annál nagyobb az esélye, hogy elfogadja.

A lefejt anyatej tényleg jobb, mint az üveges tápszer. De a szoptatás még ennél is sokkal több. Ha van rá mód, érdemes vele tovább próbálkozni, mert ha sikerül, az maga a lottóötös mindkettőtöknek.

Itt találhatsz segítséget, a korababák szoptatásához is: www.lll.hu

2010. ápr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is fejek,csak fejek,de nekem az utolsó cseppig kijön minden tej.Ha a gyerek szívná,max plusz 5%ot tudna még.Én úgy csinálom h mozgatom a mellszívót a mellemen.Szívok párat ha már nehezen jön,aztán picit arrébb teszem,megint pár szívás megint arrébb.Meg egy kicsit jobban rányomom.Aztán ez az inger megint kiváltja a tejleadó reflexet,és hirtelen a bent lévő maradék tej elkezd spriccelni.Aztán várok még egy tejleadót,de közben fejek,aztán mikor már azzal sem jön tej,akkor abbahagyom.De a másik mellemnél ott egy kis gyűjtő,hogy belecsepegjen a tej.Eleinte nem foglalkoztam vele,de így összejön még napi 30-40 ml!!!!!!Eddig a melltartóbetéten kötött ki:S.Én így felszaporítottam napi 200 ml-ről,most járok napi 470-nél 3 hét után.Még tornázni kell rajta,mert a babám igénye 7-800 ml.De van így is h napi 5 kajából csak 1 a tápszer.Tegnap 5 anyatejet kapott,2 tápszert.Ez van,örüljünk mi fejős anyukák h ennyink is van.Jobb mintha csak tápszer lenne.A lányom kizárólag tápszeres volt,nem lettem öngyilkos miatta.Szép,egészséges,nem allergiás,nem betegesebb mint más gyerek.De ha van ennyicske tejünk is..hát,én örülök mint majom a farkának:))

5 éves nagylány és 2 hós baba anyukája

2011. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Még annyit h a tejemen a pohárban szépen látszik a vastag zsírréteg,ha az ott van,az szuper!És egy fatális baromság h üvegből olyan mint a tápszer.Tökmindegy honnan jön,az összetétele nem változik.Elég butácska aki ezzel riogat.A kóla sem lesz egészségesebb ha porcelánpohárból iszom,mintha papír coca colásból.Értitek....

2011. máj. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

Nem az anyatej összetétele változik (romlik) meg, ha üvegből adják; bár már nem annyira steril, mintha a mellből jönne.

A "riogatók" szerintem arra utalnak, hogy a szoptatás a legjobb, a többi módszer ennél valamivel már kevesebb.

2011. máj. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!