Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki csak szoptatta a babáját, de 4 hónapos korában elkezdte a hozzátáplálást? Ha igen, miért tette?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 05:06
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
az en fiam 4 honapos lesz 31 en de en mar etetem fozelekel gyumolcsel
2010. ápr. 16. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
ja es kozbe tapszert kap es szopik is
2010. ápr. 16. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Én is elkezdtem, mert mimnél előbb le akarom szoktatni.
2010. ápr. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindhárom gyerekemnél elkezdtem a hozzátáplálást.Tápszert nem kapott egyik sem.Bébiételt is csak akkor, ha mentünk valahova.Természetes gyümölcsöket,főzelékeket,tejterméket stb.ettek.Egyik sem lett sem allergiás,sem beteg.

A szomszéd anyuka is ugyanígy eteti a babját,már 8 hónapos,eleven,egészséges kisbaba.

A miért: a tápszerek laboratóriumban előállított összetevőkből vannak,sem természetes vitamin,sem természetes immunerősítők nincsenek benne.Később úgyis elég sok "mű" ételt fognak enni.Legalább addig kapjanak valódi ételeket,amíg ez megoldható.

Ez az én véleményem,de mindenki úgy eteti a babáját,ahogy jónak látja.

2010. ápr. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
5 hónapos lesz a fiam és már minden nap eszünk gyümölcsöt, a napokban elkezdem a tejpépet is. Azért döntöttem a hozzátáplálás mellett mert már nagyon gyakran kér cicit, kettőből szoptatok, így is kevés. Tápszerezni nem akarok, a cumisüvegezés miatt és mert napi 6x szopizik, egy szoptatást sem hagyok ki, csak kiegészítem.
2010. ápr. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is elkezdtem, mert anno (10 éve) javasolták már 3-4 hónapos kortól. 1 hónap múlva már nem volt tejem :(
2010. ápr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Én is 4 hósan kezdtem, pedig csak anyatejes volt. Én úgy gondoltam, hogy jó, ha 6 hós koráig (mire szüksége lesz másra is a szervezetének) már valamennyire megszokja a kanalazást és az ízeket.
2010. ápr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%

Nem értem miért akarja valaki minél előbb leszoktatni a babáját az anyatejről?

Ennél egészségesebbet úgysem fog soha enni életében.

2010. ápr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

nem én írtam... csak gondolom, és kérelek benneteket senki ne értse félre és ne sértődjön meg ezen, nem elítélően írom!!! (nekem egy hónapos a babám, még nem tudom hogy fogom csinálni a jövőben, lehet, hogy én is úgy fogok dönteni, hogy amint lehet elkezdem a hozzátáplálást... ettől még eszik anyatejet is!)

Szóval, én úgy gondolom, hogy talán azért akarhatja valaki leszoktatni az anyaterjől, mert esetleg vissza akar menni dolgozni, lehet, hogy olyan helyzetben van, hogy nincs is választása... vagy az is lehet, hogy egyszerűen csak - amellett, hogy imádja a babáját - magára is gondol, és nem mindenki tud és akar 26 hónapig otthon lenni a picivel, hogy abból álljon az egész napja, hogy szoptat. De lehet, hogy teljesen más oka van, de én ezeket gondolom elképzelhetőnek, minden rosszindulat nélkül. Szerintem nem kellene senki felett ítélkezni, mert tényleg mindenki úgy csinálja, ahogy akarja és a lehetőségeihez mérten, ahogy a legjobbnak gondolja.

2010. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 19:23!


Egy szóval nem említettem,hogy nem akarom szoptatni,és azt sem mondtam,hogy előbb akarom elkezdeni a hozzátáplálást. Csupán megkérdeztem,hogy másnál mi a helyzet. És ha mégis úgy alakul, mit csinálok?Az első kisfiam 2,5 éves koráig szopott.Most is hasonló a cél.De mivel nagy súlyú baba és mint tapasztaltam az elsőnél,hogy korábban kellett elkezdenem a hozzátáplálást,mivel 2 óránként kérte a cicit.Kevés volt Neki.Ő is nagy súlyú volt, 4,5 kg.Na,ez az oka.És akkor már inkább anyatej+bébiétel+gyümölcs,mint tápszer.



Egyébként pedig,ha már válaszolsz a kérdésre,ne hülyeséget írj.Ne ítélkezz,és okoskodj. Meg se erőltesd magad,hogy válaszolsz,mert így ennek nincs értelme.

A többieknek köszönöm a válaszokat.

2010. ápr. 18. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!