Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rosszul csinálom? Hogy lenne jó?

Rosszul csinálom? Hogy lenne jó?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hetes, igény szerint szoptatom.Óranként eszik éjjel nappal,ritka ha 2órát kibír nélküle, de van hogy 20percenként kér.Gyakorlstilag egész nap szoptatok, már kissé teher mert megmozdulni sem tudok tőle sokszor.A védőnő szerint elég a tej, szépen hízik, de arról nem vesz tudomást hogy egész nap eszik,egyszerűen mintha nem lakna jól.A tanácsára 3 óránként váltok mellet,de mire letelik a 3 óra a másik mellem akkor sem feszül jobban mint előtte. Van aki azt mondja túl gyakran kap enni, szoktassam a 3 órás evésekhez..Nektek mi a véleményetek?
2016. jún. 30. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy szomjas ebben a nagy melegben, azért lóg folyton rajta?

vagy lehet, hogy hamar elfárad, nem lakik rendesen jól, ezért kér 20perc múlva megint

2016. jún. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha rendesen hízik, akkor biztos, hogy van elég tejed, de az óránkénti szoptatás valóban elég megterhelő lehet. Ennyi idősen még nem feltétlenül tragédia, de azért próbálj meg lassan legalább két órát hagyni a szoptatások között, és ha hamarabb felsír, más módon megnyugtatni. Valószínűleg csak megnyugtatásra vágyik, erre jó megoldás lehet egy hordozókendó, vagy ha erős a szopási reflexe, akkor a cumit is megpróbálhatod, sokaknak bejön.
2016. jún. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Cumit próbáltuk,más módon is megnyugtani de eszi az öklét, a vállamat igazából látszik hogy éhes
2016. jún. 30. 14:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos előfordul, hogy az eleje ilyen. Mi is így voltunk, csak nekem még sebes is volt a mellbimbóm, görcsbe rándult a gyomrom akárhányszor felsírt, mert tudtam hogy megint fájni fog. De egyre több időt kibírt, és egyre gyorsabban evett. Ezt túl kell élni. Nekem is mondta anyukám, hogy ne szoptassam annyit, mondtam neki akkor mutassa be hogyan kell elaltatni, ha egyszer éhes. 10 perc után feladta, visszaadta, megszoptattam és nyugi volt. Mondjuk nekem annyiban könnyebb volt, hogy éjjel 2x 4-5 órát is aludt abban az időszakban.
2016. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!