Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Estere elfogy a tejem! Mit...

Estere elfogy a tejem! Mit tegyek? Bovebben lent!

Figyelt kérdés
3 hetes a babam, egesz nap kb. 3-4-5 orankent szopizik. soha nem ebresztem fel, magatol kel, azert csak ilyen ritkan. estere az ejszakai lefekveshez nincs eleg tejem es csak szopizik uresbe, aztan meg ordit es ha adok neki tapot, abbol belakmarozik mohon es utana alszik egy csomot! mit tegyek, hogy estere is legyen tejem?
2010. márc. 30. 17:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
3 óránként fejjetek és ígyatok kétszer annyit mint szoktatok. Én minden etetésnél fejem a másik cicit. Még éjfélkor is eszünk és fejünk! A kicsim jól lakik és még van napi 500-600ml pluszban.
2010. márc. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 xStefix ***** válasza:

Nagyon egyszerű a megoldás, nem kell sem fejni, sem pótolgatni: délután, este, amikor éhesebb, szoptasd meg gyakrabban! Ne az egyébként szokásos szopási időkkel számolj.

Estére a testünk elfárad, nemcsak tejtermelésre használjuk el az energiát, ezért teljesen normális és természetes, hogy ilyenkorra egyszerre kevesebb termelődik. (Viszont ez a kevesebb tej laktatóbb, zsírosabb, mint a reggeli fehérjében dúsabb tej.) Semmi mást nem kell ilyenkor tenni, mint gyakrabban szoptatni.

Mondjuk az első napokban készülj rá, hogy hisztisebb lesz a babád az átmeneti tejhiány miatt, de ha pár nap múlva nőni fog a mennyiség, ő is nyugodtabb lesz.

Ha viszont mindenképp pótlást kell neki adnod estefelé, mert annyira kínlódik, akkor figyelj rá, hogy ezt a mennyiséget (fokozatosan) csökkentsd le és eközben szoptasd őt gyakrabban, hogy növekedjen a termelés is. A pótlást pedig mindenképp pohárból vagy csőrösből add neki, mert még nagyon pici, könnyen megzavarhatja a cumisüveg (és akkor már a cumizavarát is "kezelni" kell)!

Ideális esetben semmi szükség nincs az előző napi késő esti fejegetésre, amit aztán másnap adsz oda pótlásnak; pláne főleg az esti tápszerre vagy tejpépre. Ez utóbbiak ráadásul még jól el is tömítik a pocakot, kevesebbszer fog ébredni éjszaka - az éjjeli szoptatás viszont kifejezetten hatásos serkentő (magas prolaktin-szint), most pont hogy erre is szükség lenne! Szóval ilyen "csavarok" nélkül is simán mehet a dolog, ha tudatosan figyelsz rá.

Én mindössze eszerint sikeresen szoptattam a lányomat, soha nem kellett estére mást adnom neki. Még most 25 hósan is szoptatom.

2010. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a valaszokat! igyekszem bevetni a trukkoket, meglatjuk ma este mi lesz!

joejt nektek is!

2010. márc. 31. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!