Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi legyen a következő gyümölcs?

Mi legyen a következő gyümölcs?

Figyelt kérdés
4 hónapos kisfiamnál elkezdtem a hozzátáplálást. Két napja adom neki az alma levet, ma már az almát is adni akarom. Úgy gondoltam, hogy ma 2-3 kanállal adok, holnap pedig már olyan 5-6-tal. Aztán amennyi jólesik neki. Na de ezután melyik gyümi legyen a következő? Mert ugye elvileg az őszibaracknak kellene jönni, de az nincs ilyenkor. Mit adjak neki és hogyan és egyáltalán jól gondolom az almás dolgot? Bocsi ha buták a kérdések!
2010. márc. 23. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
4 hónaposan még nagyon kicsi az ételek variálásához ( a hozzátápláláshoz is) szerintem nyugodtan add neki az almát még néhány hétig, a következő pedig a sárgarépa, utána a krumpli legyen. Gyümölcsből pedig vegyél üvegeset, meggy, őszibarack, de még várj néhány hetet, fejletlen még a gyomra, ilyenkor még csak tápszerrel lehetne hozzátáplálni! Miért kezdtél el ilyen hamar gyümölcsözni?!
2010. márc. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Azért kezdtem el, mert 3 hónapos kora óta csak tápszeres sajnos. Most négy hónapos és már van két foga, ráadásul minden olyan jelet produkál (minden evés után nyűgös, nem elég neki semennyi kaja, olyan mint aki állandóan éhes, mindent vesz a szájába..stb (ezeket olvastam)) ami azt jelzi, hogy már igényli a szilárd táplálékot.

2010. márc. 23. 14:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon jól kezdted az almás dolgot :)

Az én kiscsajom most nyolc hónapos, csináltam olyat, hogy pár szem fagyasztott meggyet turmixoltam az almába (természetesen előtte kiengedtem), vettem párszor üveges őszi- és sárga barackot is. Almából egyébként viszonylag sok fajta van és teljesen más íze és zamata van pl. a Goldennek, mint az Idarednek vagy a Starkingnak stb. Jöhet a banán is, bár az esetleges bélelzáródás miatt először csak almával. Az almát egyébként csipkebogyó teával (olyannal amit 12 órán át áztatni kell), a banánt, banános-almát kamilla teával szoktam turmixolni. A csipketea jó a vitaminok miatt, a kamilla lazítja székletüket.

2010. márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2010. márc. 24. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!