Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen a következő zöldség,...

Mi legyen a következő zöldség, gyümölcs?

Figyelt kérdés

3.5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást széklet problémák miatt...Alma levével kezdtük aztán almapüré,burgonya,körte,szilva,s.tök,s.répa,banán,ő.barack,cékla..

Ezeket szoktam variálni is.Mi legyen a következő zöldség és gyümi amit bevezethetek nála? 4.5 hónapos


2011. júl. 19. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
nagyon korai volt még elkezdeni, sőt így 4,5 hósan bármit is adni neki nem értelek, amiket írtál azok között van ami, hajt, szóval tényleg nem értem
2011. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ennyi bőven elég, olyan pici még, nem kell neki több
2011. júl. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha már ezeket bevezetted, akkor hát oké, kapja ezeket, de a többi étel bevezetésével még várj. Még kicsi a babád, és már így is túl sokfélét eszik.

6 hónap után mehet majd a brokkoli, gesztenye, cukkini, zöldbab, passzírozott zöldborsó, fehér húsok.

2011. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az első válaszolót nem értem! Orvosi és védőnői tanácsra kezdtük el a hozzátáplálást,mert székrekedéses volt a tápszeres kisfiam egy héten csak egyszer kakilt azt is nagyon nehezen.Mára napi egyszer van rendes széklete,szerencsére.Nem kritikát kértem,hanem a kérdésre szerettem volna választ kapni.

Köszönöm!

2011. júl. 19. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:
A sárgabarack meg a meggy jutott még eszembe, amit már adhatsz babódnak, mindkettő rostos. Amiket írtál, abból krumpli, sárgarépa, banán fogják a hasat, azokat mindig valami rostossal add, bár gondolom tudod, ha már egy ideje küzdötök a kakilással. Ezenkívül nem tudom, hogy elfogad-e bármit is inni, de lehet vizet pl. őszilével, sütőtöklével összekeverni, és etetések között adni Neki, ha elfogadja. Kamilla tea, bár az hosszú távon szárítja a beleket. Még annyit, hogy milyen tápit eszik babód? Lehet, ha váltanátok valami probiotikumot tartalmazóra (babóm pölö Hipp-eset kap), könnyebb lenne a nagydolog. Ennyi jutott most eszembe.
2011. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Én is ezen a két gyümin gondolkodtam,de szerintem a s.barackot fogom előbb adni neki.A székletfogókat mindíg keverem ő.barackal,körtével vagy s.tökkel,hogy legyen neki rendesen és szerencsére tényleg napi egy összejön. :)

Több féle tápit kipróbáltunk,az elsőtől hasmenése lett a másodiktól tejallergiát kapott a harmadiktól bukós lett,a negyedik félénél tartunk ez jó,mert mindeközben hasfájós is volt és ez csökkentette a fájdalmait,nem lett rá allergiás csak rendesen megfogta a székletét.6 hónaposan fogok váltani,mert 6 hónapos kortól vannak "követő" tápszerek,remélem nem lesz vele gond.Mert sokat szenvedtünk.Mégegszer köszönöm a választ! :)

2011. júl. 19. 21:41
 7/9 A kérdező kommentje:
Innivalót nem igazán fogad el,talán a vizet csak a gyümilevek nem mennek.Kamillát is próbáltam anno,de egyáltalán nem itta.
2011. júl. 19. 21:42
 8/9 anonim ***** válasza:
21:21-es vagyok. Még az jutott eszembe, hogy Laevolac szirup legyen mindig otthon, arra nem szokik rá, de segít, ha már 1-2 napja nincs semmi. (Bár már lehet, van otthon nálatok.) Még amit ilyenkor szoktak, pici cukros tea/víz, tudom, mostanában mindenki cukorellenes, de sztem inkább a cukor, mint a sok mesterséges anyag, de kinek a pap, kinek a papné. Később, mikor már kaphat babakekszet, pl. a Hipp-esben van cukor, arra reagált is babóm egy "melaszos" kaksival :D, bár neki egyébként nincs gondja a nagydologgal. Ekkor vettem észre, hogy a cukor tényleg "hashajtó" hatású.
2011. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sárgabarackot 8 hónap után lehet adni, ha magad készíted.

Bébiételben persze egy csomó mindent lehet korábban.

2011. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!