Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aspirin+C-t szedhetek szoptatá...

Aspirin+C-t szedhetek szoptatás alatt? Elég náthás vagyok, ez szokott segíteni.

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Én úgy tudom h az aspirin az PONT nem ajánlatos, a nurofen, a panadol még mindig inkább adható mint az aspirin.
2010. márc. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt írják, hogy szoptatás alatt óvatosan használható. Én reggel és este vettem be, a baba semmit nem vett észre belőle. :)
2010. márc. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A másodiknál a pont, nézzétek meg neten a tájékoztatóját:


[link]


9 hós baba anyukája

2010. márc. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Inkább csinálj jó forró mézes citromos teát, az ugyanannyi idő alatt elmulasztja, mint a gyógyszer.

Jobbulást!

ҝ

2010. márc. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon megnyugtató az óvatosan alkalmazhatóság. Ugyan mit jelenthet? Engem nem nyugtat meg ha ilyet olvasok. Minek kockáztatni? A terhesség első harmadában kifejezetten tilos, tehát biztosan nincs jótékony hatással később sem. Persze ez csak az én véleményem. Egy nátha meg, mivel vírus, orvossággal 7 nap alatt múlik el, orvosság nélkül meg egy hét alatt. Az aspirin c csak tüneteket enyhít, erre tökéletesen megfelel a valaki által már említett mézes citromos tea is.
2010. márc. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
az első vagyok, tudomásom szerint azt kell nézni hogy mi az amit mondjuk kaphatna is a baba (pl. ibuprofén vagy paracetamol adható 3 hós kortól) . Aspirint viszont 12 éves korig egyáltalán nem is javasolt adni gyereknek! Csak sokan ezt nem tudják, és azt adják..
2010. márc. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos a jó forró mézes citromos teát már két napja iszom, így "magában" nem ér semmit. Algopirint "szoktam" éjjelre bevenni vele, az hatásos, de most nincs itthon, dokinál meg nem állnék sorban 3 órát emiatt....
2010. márc. 23. 09:33
 8/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én három hete betegeskedtem a gyerkőccel együtt. Anyatejleadó vagyok, így megkérdeztem az állomás védőnőjét, hogy adhatok-e így anyatejet, illetve ha már nagyon nem bírom, mit vehetek be. Az algopyrint és az aspirint javasolta. Mikor mondtam, mézes-citromos teát iszom, majd szívinfarktust kapott, mert hogy a méz allergizál. Mondjuk az én babámnak nem lett tőle semmi baja, de ki tudja, hogy hogyan reagál rá az a kicsi, aki megkapja a tejemet. Remélem, semmi baja nem lett... Egyébként végülis a mézes-citromos teán és tengervizes orrcseppen kívül nem használtam semmit, de azért túléltem :)
2010. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az óvatos azt jelenti, hogy a gyógyszergyártó nem akar különösebb felelősséget vállalni, egyszerűen a pereket megelőzendő. Ezért írják rá mindenre, hogy terhesség és szoptatás alatt csak óvatosan, vagy csak a kezelőorvos javaslatára (mert akkor övé a felelősség), vagy csak az előny/kockázat mérlegelése után adható. Szoptatás alatt ilyen értelemben minden kemikália max. óvatosan alkalmazható. Aspirint és algopyrint lehet szedni, ha indokolt. Ha nem indokolt, nem szoptatósan sem érdemes. Vannak esetek, amikor a citromos-mézes tea nem használ, nekem pl. 1 hétig 38 fölötti lázam volt, arra kellett a gyógyszer is. Tanúsíthatom, még aluszékonyabb sem volt a babám tőle, a babáknak/gyerekeknek szánt Nurofentől, Panadoltól pedig általában az szokott lenni mindegyik gyerekem.

Én pont úgy tudom orvos ismerőseimtől, hogy a panadol-tartalmú gyógyszerek sokkal veszélyesebbek, mint a 100 éves tapasztalattal bíró algopyrin és aspirin, és inkább a gyógyszerlobbi, ami miatt annyit reklámozzák, és a lefizetett orvosok pedig azt javasolják. (Gyerekorvosom mesélte, hogy neki a 150 ezres továbbképzését akarta egy gyógyszerügynök azonnal és zsebből kifizetni, csak hogy a jól bevált helyett onnantól az ő gyógyszerüket írja mindenkinek.) Aspirint egyedül a terhesség utolsó trimeszterében nem lehet, egészen más okokból (nem a babára, hanem a szülés folyamatára lehet problémás).

2010. márc. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!