Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor lehet elkezdeni legkoráb...

Mikor lehet elkezdeni legkorábban a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Elég kevés a tejem és félek, hogy 6 hós koráig nem tart ki. Most éppen hogy elég. inkább friss gyümölcsöt adnék neki, mint tápszert.
2010. márc. 20. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ez a te egyéni döntésed. Van, aki 3 hónaposa is simán elkezdi. Ha elkezded hozzátáplálni, akkor látni fogod, hogy csak "átszalad" rajta a kaja, mert éretlen még a gyomra a normál kaják emésztéséhez. Ezért nem javasolják 6 hónap előtt.
2010. márc. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak hát a friss gyüm9lcsben nincs meg az a tápanyag, amire szüksége van, pl vas, fehérjék, zsírok. Másrészt nem is tudja megemészteni. 4 hós kora előtt szerintem ne adj neki gyümölcsöt se, utána adhatsz, de ha nincs tejed, tápszerre akkor is szüksége lesz legalább egyéves koráig!!
2010. márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4 hónapos kor után nyugodtan elkezdheted kóstoltatni vele.Ha még nem kész rá,ugyis észreveszed,és akkor legfeljebb kisebb léptekben haladsz tovább.
2010. márc. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Ostobaság,hogy még éretlen a gyomra egy mai gyereknek a természetes kajákhoz.A mi gyomrunk is feltudta dolgozni,és azok a mai gyerekek is feldolgozzák,akiket nem tápszerrel etetnek.A tápszerben semmilyen természetes anyag nincs,mert laboratóriumban állítják elő,még a vitaminokat is.Felénk sokan követik a régi módszereket.Van aki azért,mert ezt tartja helyesnek,van aki amiatt,mert nem költhet havonta 10-20.000.- ezret tápszerre.

Nekem 3 gyerekem van,6 és 3 éves,és egy 8 hónapos.Mindegyeiket tápszer nélkül,valódi gyümölccsel,főzelékekkel etettem.Tejet,tejtermékeket is kaptak.Ma már a legkisebb is majdnem mindig azt eszi,amit a család többi tagja.Mindegyik egészséges,semmire nem allergiás.A picinek 8 foga van,a bútorok mellett önállóan jár,rövid időre megáll egyedül a szoba közepén,tehát erős a csontozata is.

A tápszeres babák anyukái közt van sok,akinek a gyereke ilyen idősen még ülni sem tud.

Természetesen a te döntésed,hogy kire hallgatsz.

2010. márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xStefix ***** válasza:
45%

"Az Üzlet" 3-4 hónapos kortól javasolja, a (lelkiismeretes) táplálkozási és szoptatási szakemberek 6 hónaptól. Itt böngészheted a szakmai ajánlásokat:

[link]

[link]

[link]

Én ezek alapján mérlegeltem és végül 6,5 hósan kezdtünk, pláne, mivel a lányom endogén ekcémás.

2010. márc. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:
37%

Egyébként pedig én is inkább kizárólag tápszert javaslok fél éves koráig, ha nem tudod fel/visszatornázni a tejmennyiséget.

Ennél korábban nemcsak az emésztőrendszert terhelik meg a szilárd táplálékok, de az immunrendszer érését is lassíthatják.

Én a kevésbé kockázatos megoldást választottam/választanám...

2010. márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xStefix ***** válasza:
37%
És még annyit tennék hozzá, hogy főleg akkor legyél óvatos az időpontokkal és a sorrenddel, ha a közelebbi családban van allergiás! Ilyen esetben kifejezetten ellenjavallt a korai és túl gyors hozzátáplálás, ill. elválasztás. (Én is azért szoptatom még a 2 éves lányomat, mert ahogy feljebb írtam, ekcémás lett; a hosszú távú szoptatás viszont csökkenti a további allergiák kialakulásának kockázatát.)
2010. márc. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább próbáld meg növelni a tejcsi mennyiségét, igyál édeskömény teát napi 4-5 bögrényit, homeós bogyó lac caninum 9ch 3-4 x 5 golyó és ricinus communis 5ch 3-4x 5 golyó tuti hatás pár napon belül és minden etetés után próbálj fejni. emellett sok pihenés amíg be nem indul a tejcsi és sok folyadék. ne idegeskedj! sok sikert ! és kitartás biztos h lesz sok tejed, ez a fejben dől el.
2010. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kizárólag tápszert fél éves koráig??Pfff,nem tulzás ez már egy kicsit??
2010. márc. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:
29%
Nem túlzás. A kizárólagos anyatejes táplálást is fél éves korig javasolják; ennek hiányában pedig (végső esetben) a tápszerrel is ugyanígy ajánlott eljárni.
2010. márc. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!