Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sok vagy kevés a tejem?

Sok vagy kevés a tejem?

Figyelt kérdés
Van úgy, hogy csöpög a tej a cicimből, mégis mikor kifejem csak 60ml jön ki belőle (nappal),éjszaka viszont 160ml tejem is van. Hogy lehet ez?
2010. márc. 17. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj hogy ennyi van!Ez bőven elég!Éjjel azért több, mert kevesebbet eszik a baba, mármint tejmennyiségre!Amíg van tejcsi gond nincs!Fagyaszd le, és tedd el ínséges időkre!Vagy add el!
2010. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a lefejt tejet elteszed inséges időkre a babád számára, akkor valamivel jelöld, hogy melyik az amelyiket reggel tájt, és melyik az amelyiket este felé fejted. Mert én olyat olvastam valahol neten, hogy nem mindegy, hogy mikor fejt tejet mikor adunk a babának. Mert ha pl. este reggel fejtet kap, akkor nehezebben alszik el.

Amúgy egyett értek az előttem szólóval. Amúgy nekem is van 2 tejtesóm, hát igen elég sok teje volt anyunak, meg én sem voltam az a nagy kajás.

2010. márc. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most látom pl. a szép kis szóismétlést...bocsi!
2010. márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:

Ha a babád "rendesen" eszik, nyugodt, kiegyensúlyozott, akkor minden rendben. Ha keményedni kezd, feszül, csöpög, akkor többlet van, ezt érdemes kifejni (vagy teljesen vagy csak egy részét, hogy már ne feszítsen). Ha "lelapul", az sem jelenti azt, hogy üres, mert a legnagyobb tejmennyiség a szoptatás közben termelődik.

A mérleggel ellenőrzött grammok vagy a kifejt adagok sose adnak pontos infót, mert az előbbi nem mér pontosan, az utóbbival pedig kevesebb jön ki, mint szopival.

A babádra figyelj, csak az ő jelzéseire koncentrálj és nyugodj meg, így jó eséllyel minden rendben lesz.

2010. márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is fejtem!Ugyanígy voltam!A délelőtti kevesebb volt mint az esti vagy az éjszakai!Én fagyasztottam, és a bátyám fia itta, mert a sógornőmnek nem volt teje!6 hónapig az én fagyasztott tejemen élt a baba, sőt ha ott voltunk ciciztettem is!Sosem figyeltük hogy reggeli vagy estit ad neki, a lényeg az anyatej volt, és egészséges kiegyensúlyozott baba volt!Fejj csak nyugodtan, és további szép babázást kívánok!
2010. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!