Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy vagy két mellből szoptassa...

Egy vagy két mellből szoptassak? Mikortól kell egy mellből szopiznia a babának?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kórházban mikor megszületett a baba, ahhoz hogy jól beinduljon a tejem azt tanácsolták a szülésznők, hogy pár napig mindkét mellből szoptassak 1 evés alatt. Ha már beindul akkor pedig felváltva. 1 etetés az egyikből a következő a másik cicből. A felesleget amelyikből szopizott fejjem le, hogy ne gyulladjon be.


Soha nem volt problémám ezzel a technikával.

2010. márc. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!!!

Én az első perctől egy mellből szoptatom..ez egyéni dolog..

valaki arra esküszik hogy fele-fele időt szopizzon a baba mindkét mellből ez segíti a tejbelövelést..

Nekem kényelmesebb 1 mellből és eddig nem is volt gondom a tej hiányával..amit kiszív a babód az újratermelődik..

Hány hetes a babód??

2010. márc. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1 hónapos, de úgy érzem, hogy egy cici kevés neki. Lehet, hogy egy kicsit kevés a tejem?
2010. márc. 14. 15:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sosem volt elég egy cici, ha úgy érzed, kevés neki, akkor add mindkét melledet. Erre nincs szabály, hogy nem szabad kettőből, ha kevésnek érzed, akkor kináld a másikkal nyugodtan! Arra figyelj, hogy amelyikből utoljára evett, azzal a mellel kezd a következő etetést, akkor nem csak az előtejet szivja ki. A fiam lassan 8 hónapos, még mindig kettőből szopizik.

ҝ

2010. márc. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom,hogy mind a két melledből szoptass!!!

Nem csak az egyik melledet "terheled".

Meg nekem van egy ismerősöm aki egy mellből szoptatott,és jóval kisebb maradt az egyik melle.

De ez a te döntésed!

ÜDV

2010. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az elején lehet, hogy egy cici kevés, de az is lehet, hogy csak mert a másikból könnyebben jön már, azért hagyja abba. Hagyni kell, hogy rendesen kiürítse az elsőt, mert az elején a szomjoltó hígabb tejci jön, utána pedig a táplálékban gazdagabb tejci. Miután már elengedi, újra kell kínálni egy darabig, "kicsit erőltetni". Aztán át lehet tenni a másikra. Nekünk kb 2 hós koráig így szopizott, aztán egy mell is elég volt már. Ha éhes, nyugodtan tedd át a másikra is utána.
2010. márc. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!