Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik baba hízik jobban? Az,...

Melyik baba hízik jobban? Az, aki igény szerint szopik, vagy aki 3 óránként? Te mit tapasztaltál?

Figyelt kérdés
2010. márc. 6. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Kell, hogy legyen rendszer az életében, jobb a 3 óra. De ha már az elejétől a 3 óránkéntire van szoktatva, akkor az igénye is akkor jön meg.

Te sem eszel össze-vissza egész nap. Nem egészséges.

2010. márc. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem eszek össze-vissza, de 3 óránként sem bírnék. És kimondottan 4-5 óránként sem. Akkor eszek, amikor megéhezek. Szerintem a babáknak is ez a jobb. Csak a súlygyarapodással nem vagyok tisztában egyenlőre.
2010. márc. 6. 13:08
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem, egy babának nem az a jobb. Össze se hasonlítsd egy felnőtt emberrel, mert teljesen más. Egy 10 éves gyereknek is többet kell ennie mint egy felnőttnek, nemhogy egy csecsemőnek!!!

Ha azt akarod, hogy hízzon, akkor ne koplaltasd (mert az ő szervezetének ez koplalás).

Nem normális, hogy ilyen keveset egyen, mint ahogy te képzeled.

2010. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Ha igény szerint szoptatod, akkor akkor kap és annyit, amennyit ő szeretne. Nehogy már 1 órát üvölteni hagyja valaki a gyerekét, csupán amiatt mert még nem járt le a 3 óra! Így is van rendszer a pici életében, mégpedig az, amit ő maga alakít ki magának. Egy gyerek se születik órával a testében, tehát mi se akarjuk aszerint etetni. Főleg, hogy nem mi érezzük, hogy éhes-e vagy sem. Bent az anyaméhben 24 órán keresztül kapott tápanyagot a kis szervezete. Amikor meg megszületik, szigorú 3 óránként kapjon enni??? Közben meg igyon vizet? Egy anyatejes baba kapjon tejet akkor és annyiszor, ahányszor ő kér. Így biztosan megfelelően fog növekedni és közben elégedett, nyugodt és főleg kiegyensúlyozott gyerek lesz belőle, mert mindig tudni fogja, hogy számíthat az anyukájára....

Hogy melyik hízik jobban? Ez attól is függ, hogy milyen alkatú a baba. Mivel a hízás nem verseny, így ezt fölösleges hasonlítgatni :)

2010. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Én teljes mértékben az igény szerinti szopi híve vagyok. Mi is óránként kezdük, majd végigüvöltötte az első 6 hetet, én meg már bediliztem az óra lesésétől. Ekkor áttértünk igény szerinti szopira: megnyugodott, megnyugodtam, több lett a tejm, elhagytuk a pótlást. Kb 4 hónapos korára állt be - magától - az ő pici törvénye és rendje. Most 16 hónapos, normál napirenddel, amit maga irányít és vár el! Sokkal könnyebb lesz pl fogzásnál ha te alkalmazkodsz a babához és nem ő hozzád.

Minden kor más-más igényt támaszt, nem lehet egy fix, bebetonozott időbeosztáshoz ragaszkodni. A baba egy pici lény nem toronyóra...:-)

2010. márc. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
akarom írni : 3 óránként, nem óránként természetesen
2010. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Attól függ. A tápszeresek egy része azért hízik jobban, mert a tápszert általában is nehezebb megemészteni és több olyan összetevőt tartalmaz, ami nagyobb mennyiségben fogyasztva jobban lerakódik a szervezetben, nehezebben ürül ki. De ugyanígy az anyatejesek között is vannak dundibb babák. Szerintem abszolút eset-függő: milyen alkatú a baba, mennyit mozog, mekkora az energiaigénye, ezt mennyiben fedezi a bevitt táplálék, milyen összetételű az anyatej, milyen fejlődési szakaszban van a baba stb.

Amikor az elején (3 óránkénti szoptatás mellett) tápszerrel pótoltam, "természetesen" az én lányom is megindult. Miután áttértünk az igény szerinti és kizárólagos szopira, továbbra is megmaradtak a hurkái. Amióta pedig hozzátáplálom, magas lett és karcsú. :)


De egyetértek azzal, hogy nem a hízás dönti el, hogy jól fejlődik-e a baba vagy sem. És azt sem tartom jó gondolatnak, ha valaki szigorúan ez alapján dönti el, hogy milyen "stílusban" szoptat (nem a kérdezőnek írom, csak általában). Az igény szerinti szoptatás az, ami minden szempontból megfelel a baba szükségleteinek, fejlődésének.

2010. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!