Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segitenetek nekem kerlek,...

Segitenetek nekem kerlek, hogy egy 2 hetes baba kb. hany ml tapszert eszik es milyen idokozonkent?

Figyelt kérdés
Ket hetes a kisfiam es sajnos nincs eleg tejem. Ketorankent, ritkan 3 orankent jelzi, hogy ehes. Olyankor 20 percig szopizik cicibol szegenykem amit tud es ezutan adok neki 60 ml tapszert. A gond az, hogy nem tudom ez eleg-e mert sajnos fogalmam nincs szegeny pici fiam mennyit tud szopizni a cicbol de teljesen nem akarom feladni meg a szoptatast. Csak egy tanacsra lenne szugsegem, hogy ennyi idosen kinek kb. mennyi ml tapszert evett a babaja es milyen idokozonkent akkar szoptatott mellette akkar nem. Elore is koszonom a segitseget.
2010. febr. 24. 11:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem termelődik jobban. Minél nagyobb az igény, annál több a termelés. És minél ritkábban teszi mellre az anyuka a babát, annál kevesebb lesz a teje is. A tejtermelődés nem két szopás között indul meg, hanem már a szopás alatt! Ráadásul az anyatejet sokkal könnyebbe és gyorsabban emészti meg a baba, mint a tápszert. Tápszer után lehet, hogy 3-4 óráig sem éhezik meg, anyatej után meg lehet, hogy egy órával már kéri az újabb adagot.


És ez így van jól.

2010. febr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!