Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segitenetek nekem kerlek,...

Segitenetek nekem kerlek, hogy egy 2 hetes baba kb. hany ml tapszert eszik es milyen idokozonkent?

Figyelt kérdés
Ket hetes a kisfiam es sajnos nincs eleg tejem. Ketorankent, ritkan 3 orankent jelzi, hogy ehes. Olyankor 20 percig szopizik cicibol szegenykem amit tud es ezutan adok neki 60 ml tapszert. A gond az, hogy nem tudom ez eleg-e mert sajnos fogalmam nincs szegeny pici fiam mennyit tud szopizni a cicbol de teljesen nem akarom feladni meg a szoptatast. Csak egy tanacsra lenne szugsegem, hogy ennyi idosen kinek kb. mennyi ml tapszert evett a babaja es milyen idokozonkent akkar szoptatott mellette akkar nem. Elore is koszonom a segitseget.
2010. febr. 24. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy 150 ml / testkilogramm a napi adag. Tehát egy 3 kilós babának 450 ml. Ennyit az én babám sosem evett.

Próbáld fejéssel növelni a mennyiséget, ilyenkor ez segíthet! Ne add fel a szoptatást!

2010. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Semmi bj azzal, ha 2 óránként szopik. Az anyatej könnyen emészthető, a baba gyomra meg akkora, mint az ökle. Ha kibír csak szopival 2 órát, az bőven elég ekkora babának. Minél többször szopik, annál több inger éri a mellet, annál több tej termelődik... Egyébként testsúlykilógramX150g/ szopások (evések) száma, de ez csak egy átlag érték, van olyan baba, aki ennél sokkal kevesebbel is beéri, szépen hízik, van, akinek ennél sokkal több kell.
2010. febr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a segitseget. Nem akarom feladni a szoptatast, most fogok segitseget kerni egy szoptatos segisegvonalon es el is megyek szemelyesen ha kell a babaval. Csak ketsegbe voltam esve, hogy eheztetem a pici fiam es eleg-e ez a 60 ml neki szopik utan mert sajnos van ugy, hogy nem igen sikerul neki kiszivni semmit a cicibol mert latom rajta, hogy nem nyel csak cuppog. :( 3150g-mal szuletett es egy hetes koraban 2800g volt a sulya ezert kellett hozzataplalni innen tudtuk, hogy sajnos nem szopizik eleget, es szegenyem sokat is sirt. Me gmindig nem erte el a szuletesi sulyat ket hetesen. :( Koszonom megegyszer.

Egy ketsegbeesett anyuka

2010. febr. 24. 11:22
 4/11 anonim ***** válasza:
itt találsz szoptatási tanácsadókat, akik ha szükséges, ki is mennek hozzátok segíteni :)) [link] Sok sikert!
2010. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves 11:33-as nagyon aranyos vagy es koszonom szepen neked is. Sajnos kulfoldon elek, de itt felhivtam egy szamot amit a korhazban kaptam szules utan, szoptatasi tanacsadas es ma delutan ki is jonnek a hazhoz tanacsot adni szoptatas teren. Nagyon szeretnem csak szoptatni a kisfiam egy ideig, remelem sikerulni fog. Sajnos amiota tapszerrel kell potolnom hasfajosak lettunk es mar 3 napja nem is kakiltunk. :( Koszonom megegyszer mindenkinek aki irt.
2010. febr. 24. 11:59
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Próbáld kibírni, legalább csak egy napig, hogy nem adsz neki tápszert, de óránként-másfél óránként mellre teszed. Ha az egyikkel végzett, akkor a másikra. Ha a melledet elegendő inger éri, akkor meg fog lódulni a tejmennyiség, és elmúlik a hasgájás is.

Segítség: [link]

2010. febr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én babám is általában 2 óránként szopizik, van hogy éjjel is. 3,5 hetesek vagyunk. A születése óta már 500g-t nőtt is, nem pici baba. Van mérlegetek?

Van aki azt mondja, hogy nem szabad mérni. Én most úgy csinálom, hogy szopi előtt lemérem, ha bealszik, vagy nem marad éhes (nem sír) akkor nem adok neki pótlást. Ha még éhes, akkor lemérem, hogy mennyit szopott és annyi pótlást adok neki súly x 1,5 osztva a napi étkezések számával. Nekünk már kb. 70g tejcsi kell egy étkezéskor, de ha nem szopizik ennyit és nem sír, akkor nem tuszkolom bele a tápszert. Mi sem vagyunk mindig egyformán éhesek, próbálom igény szerinte szoptatni, de saját megnyugtatásra szoktam mérni, mert nem akarom a tápszerrel túletetni sem, mert akkor attól fájhat a pocikája. Nyugodtan tedd cicire, amikor igényli, attól csak több tejed lesz, én most a 3. héten már nem érzem magam annyira fáradnak, de az első 2 hét valóban nagyon fárasztó volt. Most a baba az első és nem én, így vagyok vele. Szerintem a szopi mellé a 60g nagyon sok lenne.

A mérlegről csak annyit, hogy volt, hogy úgy éreztem, hogy alig szopizott és közben meg 70g kiszívott 5 perc alatt. Néha azért jó lemérni, hogy mi a valóság.

2010. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenkeppen megproballom minel tobbszor mellre tenni hatha tobb lesz a tejem. Mindenki ezt javasolja. Remelem sikerulni fog es ehagyjuk a tapszert. Mindenkinek koszonom a valaszokat, nagyon sokat segitettetek. Az ember olyan elesetnek erzi magat igy az elejen.
2010. febr. 24. 16:26
 9/11 A kérdező kommentje:
Holnaputan kapok kolcson merleget. :) Ezt is ki fogom probalni.
2010. febr. 24. 16:27
 10/11 anonim ***** válasza:
31%
De azért azt se felejtsük el, hogy ha mondjuk sűrűbben szoptatod, mint 2 óra, lehet hogy nem termelődik olyan gyorsan a tej. Én azért adnék neki pótlást, ha nagyon sír a baba. Én is volt, hogy cicire tettem, ahogy ő kívánta és a végén olyan sűrűre sikerült a nap folyamán, hogy nem volt elég neki, de másnap már van hatása.
2010. febr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!