Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A mellszívó mikor kell? Milyen?

A mellszívó mikor kell? Milyen?

Figyelt kérdés
Ha nincs elég tej és be kell indítani vagy ha sok van? Melyik mellszívó a jó? Szükség van rá egyáltalán? Vagy jó ha van itthon? Gépi vagy kézi? Kéziből a pumpás vagy a nyomós?
2008. aug. 28. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
szia. szülés után én a kézi fejést ajánlom, jó kis maszírozással. ezt rendesen meg kell tanulni, aztán, ha már van annyi tejed, h érdemes gépet használni, akkor rajta. ha hamarabb kezded, nagyobb a falószínűsége, h fáj a használata. ha késöbbiek során is kevés a tejed, akkor sűrűbben tedd rá a babát, és mindig fejd ki a maradékot. soha ne szoptass mindkét mellből egyszerre. a tej eleje hígabb, inkább csak szomjoltó, míg a vége zsírosabb. én az elektromos gépekre esküszök, ám elég drága. ha nincs olyan anyagi háttér érdemes körbenézni használt után. én először aventot használtam, megfelelt.
2008. aug. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy a kézi fejéssel megnyúlik a mell. ?
2008. aug. 28. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a kórházban már akkor mondták, hogy fejjek, mikor még csak előtejem volt, de bevált, mert aztán meg is indult rendesen a tejcsi. Ott bennt Medela gépi mellszívó volt, ami nagyon bevált, mikor hazajöttünk olyat vettünk kéziben is. Nekem nagyon jó, bár néha jobban kijön, ha kézzel fejem. Sokat kell maszírozni is. Minden szoptatás után kifejem a maradékot, és így mindig sokat termel a cici.

Minden jót! Sok sikert!

2008. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én például soha nem fejtem,mindig pont annyi tejem volt ami kellett,nem tudom miért van ennyire mellszívóörűlet?
2008. aug. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!