Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem baj ha nem kakil mindennap?

Nem baj ha nem kakil mindennap?

Figyelt kérdés
2 hetes babám nem kakál mindennap,van,hogy 3 napig semmi...alig akartak haza engedni a korházból.hallottam a hőmérőzést lehetne csinálni,de még évekkel ezelőtt azt hallottam,hogy nem jó,mert a baba hozzá szokik.és az vajon nem baj,hogy napokig nincs kakija?
2010. febr. 17. 22:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
kérdező vagyok: anyatejes a babám!
2010. febr. 17. 22:22
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát ez elég fura, nálunk hetente- kéthetente van kaki, de 6 hós koráig minden pelusban volt. Ha jól érzi magát, gyarapszik, és igény szerint szopizik, akkor szerintem nincs gond, de ha gondolod említsd meg a védőnőnek, vagy a gyerekorvosnak.
2010. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnőnk hogy teljesen normális ha az anyatejes baba nem kakil akár több napig mert az anyatejben nincs olyan összetevő ami nem hasznosítható.Könnyen emészthető.Ne aggódj!!Majd bepótolja!:))
2010. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem 6 hós, hanem 6 hetes, természetesen, bocsi az elírásért.
2010. febr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy voltunk, sőt mi el is kezdtük hőmérőzni.... de aztán az orvos is mondta, és több helyen is olvastam, hogy az anyatejes babáknál kimondottan az az ideális, ha 2-3 naponta van széklet, mivel a kis szervezetük mindent feldolgoz, ne aggódj, teljesen egészséges a babád... egyébként onnan is látod, hogy amikor van a széklet, akkor az szép anyatejes széklet, nem úgy néz ki, mint akinek szorulása volt. A hőmérőzés tényleg nem ajánlott, mert kilazítja azokat a tartóizmokat, amikre pedig nagy szükség van.
2010. febr. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Szia!

az én kisbabám 2 hónapos!

anyatejes baba!

az anyatejes babáknál előfordul hogy akár egy bő hétig sem kakilnak!ez azért van mert az anyatejnek nincs salakanyagtartalma és nincs mi kitolja a székletet!ezt az én védőnőm igy magyarázta el!

na meghát az anyatejes babák képesek elemészteni az összes a.tejet amit megettek!

egy jó tanács azért ha 3 napig nem kakál akkor nyugodtan lázmérőzd meg!a baba csak akkor szokik rá ha napi rendszerességgel csinálod!hidd el nem lesz semmi baj!

én is szoktam használni ezt a módszert!

Sőt anyukám is használta mikor mi kicsik voltunk és mégsem lazultak meg a tartóizmaink!

ha egy hétig nem kakil akkor helyezzél fel egy glicerines kúpot neki!

hidd el tapasztalatból beszélek!csak segiteni akarok!

2010. febr. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
En picim is anyatejes baba volt minden nap kakilt, ket alkalommal " szorult" be akkor 5-6 napig semmi, utana meg nyakig kaki. Ha fejlödik rendesen nö a sulya vidam jo kedvü akkor nincs baj, ha akakija es szep rendes es nem kemeny erölködös szorulasos akkor meg plane. Az anyatejes babak igy-ugy kakilnak, van aki hetente van aki 2-3 naponta es van aki naponta. Attol is függ hogy a baba emesztörendszere mennyire fejlett mennyit eszik es te mit eszel. Amig ezekkel nincs gond ne aggodj mert semmi baj sincs :)
2010. febr. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De baj. Négyhetesnél kisebb babánál ez legtöbbször nem normális jelenség, azaz hívd fel a gyermekorvost.

[link]

2010. febr. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4-6 hetes korig naponta illene kakilnia a babáknak. Később már lehetnek ritkulások, a napi 10 és a 10 naponta 1 is normális lehet csak anyatejes babáknál. Gyerekorvosnak, védőnőnek megemlíteném a dolgot. De ne ess kétségbe, mert a babák nem olvassák a nagykönyvet, és lehet, hogy ő egy ilyen típus, hogy jól hasznosít.
2010. febr. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az utolsó előtti kicsit tévedésben van ! nem baj ha nem kakil. nekünk amíg csak anyatejes volt addig 4-6 naponta volt kaki, pont ahogy előttem is írták hogy a szervezet annyira hasznosítja a tejet hogy nem képződik salakanyag. nem kell a fenekébe dugdosni semmit ! majd beáll. mi is már hozzátáplálunk és már van napi min. 1 kaki ! majd beáll nem kell aggódni. persze ha már 4-5 napig nincs akkor adj neki 30 ml nagyon édes kamillateát éhgyomorra. az segít anélkül hogy a fenekébe dugdosnánk.
2010. febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!