Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hónapos babámat igyekszem...

1 hónapos babámat igyekszem anyatejjel táplálni, de sajnos nincs elég, így tápszeres kiegészítésre szorulunk. Fejéssel hogyan tudnám a legjobban serkenteni a tejtermelődést?

Figyelt kérdés
Minden szopi után mondjuk 10-10perc vagy hogyan? A gyakori mellretétel mit jelent, akár óránként ébresszem is fel ezért?
2008. aug. 25. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is fontos lenne tudni miért gondolod hogy nem elég a tej? Ha szoptatsz és utána tápszerrel pótolsz a következő akadályokkal kell szembenézned:

1- a tápszer nehezebben emészthető, jobban eltelíti a babát nem kér gyakrabban szopni így nem éri elegendő inger a melleket a többlettejtermelésre

2- a babák nagyon gyorsan megszokják hogy az üvegből folyamatosan jön a tej, így nem erőlködnek a szopival, amivel ugyanaz lesz a helyzet azaz kevés inger éri a melleket

Ha egyátalán nem adnál tápszert a babádnak és csak szoptatnál, akkor a babád hamarabb éhes lenne mert az anyatej gyorsan könnyen emészthető és akkor gyakran kerülne cicre is. Igen-igen akár óránként is. Minél többet szoptatsz annál inkább több tej termelődik.

Néhány nap alatt alkalmazkodik az anyamell a többlettermeléshez. Hagyhatod a babát a kiürült cicin is cumizni, ha legalább 15 percet cuncog az üres cicin akkor ezzel jelzi a mellnek hogy több tej kell. Hidd el a baba a legjobb tejserkentő és a legjobb inger a melleidnek. Nyugodtan szoptathatsz két mellből is. Ilyenkor a következő szopit mindig azzal a melleddel kezd amelyikkel abbahagytad. Mérni meg elég a babát heti 2x pucéran azonos napszakban, figyelni a pelust, hogy pisiljen eleget és szoptatni mindig amikor a baba kéri.

A fejés akkor hatékony, ha sikerül kiváltani a tejleadó reflexet, és miután kiürült azaz csak cseppenként ürül a tej, még fejjél 15 percet. De vigyázz nem szabad agyon nyomkodni a melleidet mert elzáródhatnak a tejcsatornák. Nagyon jó a meleg borogatás szopi és fejés előtt is.

Aztán ott vannak a teák, a homeos bogyók ( Urtica Urens 5 CH, Ricinus Communis 5 CH, Alfa alfa D6 melyet jól lehet kombinálni Avena Sativa D3 vagy D6-al ).

És nem utolsósorban megemlíteném az igazi tejserkentő kapszulát mely nálam is sokat segített indulásnak a More Milk plusz. Azon kívül kreáltam egy teakeveréket ami szintén nagyon hatásos, azt magam készítem el magokból, meg füvekből amit a drogériában szerzek be. ( Lepkeszegmag, Ánizsmag, Édesköménymag, Citromfű, Kecskerutafű, 1 csapott evőkanál mindegyikből 1 liter vízbe. Magokat kávédarálón porrá őrölöm, beleteszem a forrásban lévő vízbe 3 perc után rádobom a füveket kavarok rajta egyet és elzárom alatta a tüzet, lefedve 10-15 percig áll, leszűröm és egész nap elkortyolom )


Remélem tudtam valamit segíteni.

2008. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Eleinte csak szopizott a babó, én azt hittem, minden oké, gyakran tettem mellre, szépen szopizott is, aztán elaludt, kis kiegyensúlyozottnak tűnt. Aztán megjött a mérleg és kiderült, hogy 3180 születési súlyról lefogyott 2700-ra, így sajnos muszály volt elkezdeni tápszert, akkor hízott, picit próbáltam visszavenni tápot, erre megint megállt hízása,úgyh nálam nem akar ez a kereslet-kínálat dolog bejönni.

More Milken már túl vagyok, nekem nem jött be. Teákat iszom, homeos dolgokat még nem próbáltam, de akkor az jön.

2008. aug. 25. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első válaszoló vagyok.

Juj de sajnálom hogy nem jött be a More Milk. Hát a születés utáni fogyás nálunk úgy nézett ki hogy 3750 gr-al született a kisebbik fiam és 3400 gr-al hoztam haza, szintén azzal a megkötéssel hogy tápszeres kiegészítés kell, csak én ne adtam tápszert hanem megállás nélkül szoptatattam. Az első hetekben óránként, éjjel is. Minden rezdülésre mellre tettem a fiam, szó szerint egész napom a szopival telt és mindig két mellből. Úgy a 6-dik hét tájékán kezdett elég lenni az 1 cici. Mondjuk nálunk nagyon megindult a gyarapodás, de a szopikat nem mértem sose, az úgyse mérvadó, mert ehet egy baba egyszerre sokat, meg sokszor keveset is. Ami teát magam keverem össze, azért sokkal jobb mert a magokat közvetlen főzés előtt őrölöm meg és így mid a benne lévő hatóanyag, mind az összes illóolaj, aroma azonnal a teába kerül. A lepkeszegmag nem más mint a görögszéna ami nagyon tejserkentő, és igazán a köménytermés még a nagy durranás.

Nagyon javaslom hogyha a homeos bogyókkal kezdesz, az Urticát, meg a Ricinust kezd el 3x5 golyócskát az 5 CH-s hígításból, aztán ha megindítja jól a tejedet, akkor lehet 2x5 golyóval folytatni, majd abba is hagyhatod, vagy felválthatod az Alfa alfával és az Avena sativával, szintén 3x5 golyóval indítani. Ha Pesten laksz a gazdagréti patikában beszerezheted mindegyiket és van webpatikájuk is, vidékre meg kiküldik postán is. És ezeket váltásokban lehet szedni, szüneteket is tarthatsz, ha úgy érzed fogy a tej újra elkezdheted. Kell egy pár nap amíg megjön a hatása, de ehhez az is kell hogy sokat szoptass, kell a sok inger a cicinek. Az sem baj ha már a jólakott baba cumizik rajta. Aztán ha úgy látod hogy evés után megnyugszik a babád akkor várj a tápszerrel, ha egy óra múlva enni kér akkor újra tedd mellre.A puha mellekben gyorsabb a tejtermelés!! Nem azt jelenti hogy a mell üres. És bátran válts mellet szopi közben, lehet többször is, ha a babád kitartó és ügyes sikerülni fog. Ha viszont odajutsz hogy nagyon éhes a kicsi és nem nagyon akar több tej jönni akkor pótold ki, de utána új lendülettel kezdj neki megint csak szoptatni.

A nagyobbik fiamat 20 napig tudtam szoptatni, utána tápszert kapott. Aztán mikor a kistesó megszületett szoptatási tanácsadóhoz fordultam segítségért. A kicsi most négy és fél hónapos kizárólag szopik pedig a kórházból tápszeres receptel jöttünk haza, de nem adtam fel. Ajánlom a Nők lapja café oldalán Schneiderné Diószegi Esztert én neki köszönhetem a sikert. Egyél jókat, igyál sokat gyümülcsleveket ásványvizet, pihenjél és bízz önmagadban sikerülni fog.

Nagyon szurkolok neked!!!

2008. aug. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, homeopatás cuccokat már meg is rendeltem, és azt hiszem a szakértőt is meg fogom keresni! Aztán remélem alakul még és több tejet fog inni a manó, mint tápot vagy akár csak azt!
2008. aug. 28. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!