Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan folytassam tovább a...

Hogyan folytassam tovább a szoptatást?

Figyelt kérdés
2 hetes babám szopizik,de 30-40 g után bealszik,és nem tudom felkelteni.ha megébred,még adok neki a ciciből,de így úgy elhúzódik a szoptatás,hogy mire befejezem kezdhetem előről az egészet,így akkor "egész nap" szopizik.gondoltam,hogy kevés a tejem,vagy mi lehet,hogy nehezen szívja ki,és a doktornő tanácsára kipróbáltam a beba 1 tápszert,és még 40g szopzásra megevett 30g tápszert.hogy csináljam?minden evésnél előbb szopizzon,majd tápszer?vagy hagyjak ki egy szopizást,és csak tápszert adjak?nem tudom,hogy elég erős-e a tejem?hogy elég-e neki?
2010. febr. 14. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A tejed a legjobb minőségű, csak a mennyiséget kell növelned.

Erre jó a szaporító fejés. És itt kell döntened: megengeded-e a babádnak, hogy cumiból kapja-e majd a készre fejt tejet kiegészítve tápszerrel, amíg nem elég a mennyiség. VAGY erőlteted tovább a szopizást közben ébresztgetve a babát bealváskor, fáradáskor.

Nagyon nehéz és fárasztó. Kitartást kívánok Nektek!

Én előbb szopi, majd tápszert adnék, ha indokolt. És míg alszik, nem eszik, addig fejés. Három hét alatt állt be így nálunk a mennyiség urtica urens homeós bogyóval, Fitolac és Lactoherb teákkal és alkoholmentes sörrel szaporítva még a tejmennyiséget.

2010. febr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokat sír a babád, vagy csak eteted, mert kevés tejed van (szerinted)? Mert ha csak aluszékony és azért nem eszik, akkor időt kéne magatoknak hagyni. Persze, hogy becuppantja a tápszert, azért nem kell megdolgoznia, a cumisüvegből könnyebb enni, mint ciciből. :) 2 hetesen még lehet, hogy nem tud olyan ügyesen szopizni ahogy kéne, de ha most elkezded tápszerezni, akkor lehet, hogy nem is fog... és a tejed is elmehet. Felejtsd el egy időre a mérleget, elég, ha hetente egyszer megméred, ha minden evés előtt/után méred, meg fogsz bolondulni. Az én fiam sárga volt az első héten, ezért ő is állandóan bealudt, nekem meg már tejlázam volt, mert nem nagyon keveseket szopizott. Szerintem próbáld ki a következő módszert egy hétig, ha nincs változás, nem látsz javulást, próbálkozhatsz mással, vagy ott lesz a tápszer. Az első hat hét nem véletlenül gyermekágyi pihenésről szól, ez nem csak azt jelenti, hogy neked pihenned kell, hanem össze kell, hogy szokj a babáddal!!! Hidd el, ha elég időt hagysz magatoknak, rövid idő alatt mindketten boldogok és kiegyensúlyozottak lesztek!

Tehát:

Egyen a baba annyit, amennyi jól esik. Ébresztgetheted közben, de ha nem kel fel, ne ess kétségbe. NE MÉREGESD! Ha úgy gondolod nem evett eleget (nekem úgy mondták, hogy kb. fél óra intenzív szoptatás kell az elején, hogy elég legyen, persze ez babától is függ), akkor amikor felébredt add oda azt a cicid, amelyikből legutóbb evett. A következő etetésnél a másikat, aztán megint ugyanazt, aztán újra az elsőt, tehát minden harmadik szopinál cseréld a melled. Ez azért kell, hogy a hátsó, zsíros anyatejet is kiszívja, mert igazán attól lakik jól és így indul be legjobban a tejtermelés. Pihenj sokat, egyél rendesen, igyál sok folyadékot, ha ez nem elég, vannak tejserkentő teák, homeos készítmények, egyéb tejserkentő italok/ételek, ezeket is használhatod. Erről sokat olvashatsz az oldalon. Valószínű, hogy az első héten szinte egész nap a babád szinte csak szopni és aludni fog, de most felejts el minden mást, foglalkozz magatokkal. Idővel egyre ügyesebb lesz, egyre több tejed lesz, beáll a kereslet/kínálat és a saját kis biológiai órája, így ritkul a szopik ideje és egyre több időd lesz. Ha gondolod írhatsz privit, nagyon szívesen megosztom veled a tapasztalataimat. Én több mint 17 hónapja szoptatok, sosem kellett tápszereznem, a babám nagyobb az átlagosnál, de mindig elég volt a tejem. Sokkal jobb mindkettőtöknek ha először a tejed próbálod "beállítani", mert tápszerhez nyúlni könnyű, de anyagilag is többe kerül, a babának is egészségesebb az anyatej.


Boldog babázást kívánok!

2010. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Két hete még mi is így voltunk, és én kiegészítettem tápszerrel, és most már egyre többet bír szopizi, mert nem fárad el. Néha még ki kell egészíteni, főleg estére,de többnyire elég neki a cici. És nem szokott le a szopizásról!
2010. febr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!