Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van aki homeopátiás készítménn...

Van aki homeopátiás készítménnyel apasztotta a tejét, miközben még szoptatott?

Figyelt kérdés

Mivel a fiam nem hagyja el a cicizést, ezen a módszeren gondolkozom. Közel 2 éves, jó evő!

Kiváncsi lennék tapasztalatokra.


2010. febr. 3. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez fölösleges. Nem azért cicizik, mert a tej kell neki, és ha sikerül is elapasztani (kétségeim vannak a homeós szerekkel kapcs), akkor is cicizni fog, neki pár csepp ha jön, az is elég, mert a lényeg a Veled való intim kapcsolat.

Ezt valahogy máshogy kell megoldani, ha Neked már terhes...

Mikor és mennyit szopizik?

2010. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elalvások előtt/11, 16, 21, és hajnalban 1x kel/ Alvások előtt tényleg csak pár cseppet kortyol, csak szagolgatja a cicimet, de hajnalba rendesen szopizik még.
2010. febr. 3. 16:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez szép, hogy két évesen még 2x alszik nappal. :o) Nem próbáltátok még összevonni egy ebéd utáni nagy alvássá? Ha egy alvás lenne, akkor a cicizések száma is egyel csökkenne, és talán nem ébredne meg hajnalban, de ez persze nem biztos... Minden esetre vagy először próbáljátok meg ezt az átállást, vagy pedig a "cicimegvonást", a kettőt egyszerre semmiképp, mert az túl nagy változás lenne neki...

A nappali cicizéseket kéne először elhagyni, a hajnali maradhat a végére majd. Próbáld úgy,hogy a lefekvések előtt valahol "máshol legyetek", de legalábbis más helyzetben. (Pl. ha eddig a kanapén cicizett, akkor most üljetek egy székre, vagy másszatok be az ágyába, lényeg, hogy ne a megszokott helyen legyen. És próbáljatok valahogy kicsit összebújni, esetleg egy rövid kedvenc mesét olvasol neki, vagy egy plüss állattal "megszeretgeted".) Az a lényeg, hogy valamilyen rituálét kialakítsatok, ami mindkettőtöknek jó, de nem szopi. Én meg is mondanám neki, (már érti ő ezt), hogy mostantól nem szopizunk, hanem "ezt és ezt" csináljuk (amit kigondoltál). A hajnalit én megtartanám még egy ideig, ha a nappali sikerült és már eltelt úgy néhány hét, akkor érdemes egy simogatós összebújást, vagy valami ilyesmit, ezt így nehéz megmondani, hoyg mi válna be nektek,mert nem ismerlek titeket... :o)


Egyébként miért olyan nehéz Neked? Gondolom szerettél szoptatni, ha ilyen sokáig megmaradt. AZt is megpróbálhatjátok, hogy hétvégén elmész otthonról, és apa fekteti, és ő talál ki valamilyen rituálét, amit aztán Te is "átveszel", mert másoktól nem fogja kérni a cicit, z biztos... :o)


Én megvártam, amíg a lányom elválasztja magát. Közel 20 hónapos volt, amikor elköszönt a cicitől, teljesen magától, nem kért többet...


Jó próbálkozást Nektek!

2010. febr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és az jutott még eszembe, hogy amikor nekilátsz ennek a projektnek, akkor külön figyelj arra, hogy nagyon sok időt tölts vele napközben, sokat játsszatok, hogy a közelséget és gondoskodást más módon tapasztalja erősebben ezidő alatt...
2010. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!