Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit eszik 4-5 hetes...

Mennyit eszik 4-5 hetes babátok egy evésre?

Figyelt kérdés

az enyém olyan 60-80ml-t és úgy gondolom hogy ez kevés neki, utánna sokat sirdogál. Arra lennék kíváncsi hogy más babák mennyit szopiznak egy etetésre, és mennyi ideig tart egy etetés nekik?

köszönöm a válaszokat


2010. jan. 25. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia,nekem a lányom holnap lesz 4 hetes és 80-90ml-t eszik és kb. 15-20 perc + büfizés. A te babád mennyi ideig eszik?
2010. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ejha, de jó neked. az enyém 60-70ml-t eszik maximum, és ez általában 1órági vagy picit többet vesz igénybe... nagyon kivagyok miatta, mert másra nincs időm szoptatás mellett. mit csinálok rosszul ?
2010. jan. 25. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám 4 és fél hetes, és 100-120 ml-t eszik egy étkezésre (fele tej, fele tápszer). Az is számít, hogy hány gramm és hányszor eszik. Az én babám kb. 4500 gr, és 6x eszik egy nap, kb. 20 percig egy étkezés. Állítólag napi 1,5 dl kilónként a szükségletük.

2 hetes volt, amikor elkezdtem kapisgálni, hogy lehet, hogy kevés a tejem (nincs mérlegem), azóta tápszert is kap. De ő nem csak sírdogált, hanem üvöltve bőgött evés után, így derült ki a turpisság.

2010. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, most olvastam, mit írtál a kommentbe. Egy óra az sok. Nekem azt mondta a védőnő, hogy 20, maximum 30 perc legyen egy szoptatás. Ha túl sokáig szopik, akkor felázhat a mellbimbó, és az elég kellemetlen hosszú távon. Szerintem vagy kevés a tejed, vagy rossz a baba szopási technikája. Nekem azt a kevés tejet, ami van, 10-15 perc alatt kiszívja.

Valamint ha már a félig megemésztett tejre kerül rá a friss (ami egy óra alatt már megtörténhet), az hasfájást okozhat, lehet ezért is sírdogál a babád.

2010. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

az én lányom most 3700gramm.

én is adok neki tápszert. szopi után tudok fejni, ezért nem értem h miért nem eszik gyorsabban.... :S

bimbóvédővel szoptatok első perctől

2010. jan. 26. 17:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Megint utolsó vagyok. Lehet, hogy a bimbóvédő zavar be. Nekem is van a biztonság kedvéért, hogy végszügség esetén használjam. Azért csak végszügség esetén, mert azt mondják, hogy más szopási technikát igényel, mintha a mellbimbót kapná, és lehet, ez nem megy a babádnak. Miért nem próbálod meg anélkül? Gondolom nem sebes a melled, ha elejétől használod.

Vagy ha tényleg nem találsz megoldást, semmi se működik, csinálhatod azt is, hogy szoptatás helyett lefejed a tejet, és üvegből adod neki. Így legalább biztosan tudod, hány ml-t eszik és meg és az etetési időtartam is lecsökken.

2010. jan. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!