Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék, hogy végre...

Mit tehetnék, hogy végre beálljon a tejtermelésem?

Figyelt kérdés
Már 1 éves a kislányom és még mindig sok a tejem. Reggel azzal kezdem a napot, este meg azzal fejezem be, hogy lefejek a tejből.
2010. jan. 23. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért sok a tejed, mert fejed. Ez ilyen egyszerű, kereslet-kínálat. Próbálj meg nem fejni, és akkor csökkenni fog. Azért figyelj oda, nehogy begyulladjon.
2010. jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha nem fejem akkor reggelre elönt a tej, meg becsomósodik. Kézzel szoktam lefejni belőle, nem mellszívóval. De azért kipróbálom.
2010. jan. 23. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Ne hagyd becsomósodni. A napközbeni szoptatások számának csökkentésével tudod a tejtermelődést csökkenteni. Ha csomós reggelre, mindenképp meg kell puhítani. A babádnak már nem az anyatej kell legyen a fő táplálékforrása. a főzelékek vitaminjaira, rostjaira is szüksége van, 2- 3 alkalommal bőven elég szoptatni. A fizikai inger csökkenésével fog a tejtermelés is csökkenni.
2010. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ekkor szokott le a lányom egyik napról a másikra. Gondolhatod, addig napi 5-6-szor szopott, és egyszer csak semmi.....bedurranta mellem, 3 óránként beindult a tej...rettenetes volt.

Én azt csináltam, h csak annyit fejtem le, h ne feszitsen, és raktam rá vizes ruhát. Szinte óránként cseréltem, és éjszaka is vizesruháztam. 5-6 nap alatt annyit javult, h elmult a feszülés, és nem indult be a tej. Aztán szépen lassan elapadt.,mmmn

2010. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bocsi az betükért, a lányom volt :)
2010. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:
100%
Így van, csak addig fejj, hogy éppen felpuhuljon a mell, mert ha a tej nagy részét kifejed, azzal pont hogy fokozod a termelést, de legalábbis stagnálni fog a mennyiség. Én megpróbálnám elhagyni az esti fejést, és inkább pár napig éjjel is felkelni és picit fejni, amikor érzed, hogy kezd kellemetlen lenni. Reggel pedig szükség szerint (így valószínűleg nem lenne már annyira tele). Ha sikerülne szépen visszavenni a fejt mennyiséget, akkor már csak annyi lenne, amennyit a lányod kiszopizik.
2010. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!