Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10hónapja szoptatok, lehet...

10hónapja szoptatok, lehet mellgyulladásom?

Figyelt kérdés
Még 4x szopizik a fiam, de pár napja már nagyon fáj a jobb mellem szoptatás közben is. A mellbimbómnál - a mellbimbó udvar"ban" észrevettem egy kis csomószerűséget. Rendszeres szoptatás mellett is lehet gyulladásom? Melegebb is a bőröm a csomó körül.
2010. jan. 20. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
attol is begyulladhat ha pl rajta fekszik a gyerek es meg nyomja vagy szoros a melltarto
2010. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és akkor semmi különöset nem kell tennem, csak szoptassak és lazább melltartót hordjak?
2010. jan. 20. 12:55
 3/11 anonim ***** válasza:
ha melegebb a borod, esetleg piros is, az egyertelmuen mellgyulladas, eldugult egy tejmirigy. Szoptass gyakrabban, meleg vizes zuhany alatt probald kimasszirozni szopi utan, hordj lazabb melltartot. Szerintem 1-2- nap mulva rendezodik.
2010. jan. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Még minig nem múlt el. Ha masszírozom, akkor utána jobban fáj. Egy elég kemény csomó. Olyan 5 forintos nagyságú. Eddig nem volt soha ilyen problémám a szoptatással.

Egy kicsit meg vagyok ijedve. És a szoptatásnál is eléggé fáj, ha nyomja a babám a szájával.

2010. jan. 22. 09:53
 5/11 anonim ***** válasza:
ORVOS!!! A barátnőmnek tegnap gyulladt be, Ő azonnal ment orvoshoz! Te se halogasd!!! Ha nem vigyázol, kórházban kötsz ki, és vágnak, ugye nem ezt akarod?????
2010. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Úgy próbáltad már, hogy a baba álla legyen a csomónál? Ha kell, feküdj a baba fölé!

Nincs egy fehér pont a mellbimbódon? Ha van, azt kellene kinyomnod valahogy, az az eltömődés!

2010. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, menj el orvoshoz. Nekem sokszor volt mellgyulladasom, ne vard meg, mig magas lazad lesz. Viszont mindenkeppen ki kell masszirozni, vagy kifejni, hogy elmuljon a csomo. Ha a babod nem sizvja ki, probalj kifejni mellszivoval. A gyulladas ellen lehet, hogy antibiotikumot fogsz kapni, de az a csomot nem szunteti meg. Sok sikert (masodik voltam)
2010. jan. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A mellgyulladás durva, és nem múlik el 3 nap alatt. Nekem gyakran volt túltelítődés, az "kellemesebb", szerintem neked is csak az van.

Szoptass sokat, váltogasd a pózokat, és ne masszírozd.

2010. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Halihó!!! Mi van Veled? Rendbe jöttél? Aggódunk :)!
2010. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Volt egy pici fehér pötty. Azt kinyomtam finoman. Mára már csökkent a csomó mérete. Nem tudok dokihoz menni még a jövő héten, mert vizsgára készülök a babó mellett. Most a fájdalom már elmúlt. Reménykedem, hogy két nap és a csomó is felszívódik. Ha nem akkor irány a doki! A háziorvosom is ezt tanácsolta. Egyenlőre nem megyek, de ha nem múlik keddig, akkor megyek rögtön.

Köszi az aggódást!

2010. jan. 24. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!