Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes szülés előtt kézi...

Érdemes szülés előtt kézi mellszívót vanni, ha még előtejem sincs?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy ha esetleg szülés előtt veszek mellszívót lehet, hogy majd használni sem fogom, mert ki tudja lesz-e tejem. Olvastam valahol, hogy mellszívót is vinni kell majd magammal a korházba. De ha lesz tejem és nem viszek mellszívót a korházba, baj lehet belőle? 21. hetes kismama
2008. aug. 9. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Én is kézit vettem de igazándiból sohasem használtam,a fiam mindig tudta a dolgát,a korházban meg ha muszály kézzel is letudod fejni ha szükséges.De általában a kórházban is van egy két darab mellszivó.Az első 2-3 napban úgysincs még sok tej.
2008. aug. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem valamilyen mellszivóra mindenképpen szükséged lesz. Próbáld a vákumosat, talán az a legelterjedtebb.
2008. aug. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Én kézit használtam,de csak a kórházból haza menet után vettük meg és kezdtem fejni, szopizások után és végül beindult a tejem.Mellszívót általában adnak a kórházban, ha kérsz.Nekem bevált a kézi mellszívó.:)
2008. aug. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia.Nem tudom melyikben fogsz szülni de nem minden kórházban adnak.De Úgy is megvehetitek hogy eggyütt a pároddal kinézitek hogy tudja melyik tetszik és a kórházban ha beindult a tej akkor megveszi és be viszi neked.Mi az avent kézi mellszívót vettük nagyon jó volt és nekem már a kórházban a jól szopó baba mellett rengeteg tejem volt.
2008. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is pont ezért nem vettem, mert úgy gondoltam, nem áldozok rá, lehet nem is lesz tejem. Megbántam. Mikor hazajöttünk a kórházból, már 4X akkora volt a mellem, mint amit elbírtam... Férjem még aznap rohatn venni egyet. Mi is kézi vákumosat, olyan huzogatósat vettünk, 3ezer párszáz forint volt, nem megfizethetetlen és jól tudom használni. Szerintem ennyit érdemes megvenni, és érdemes bevinni is a kórházba, mikor én szültem kértem, egy volt az osztályon, de az is roszz...Majd szétszakadtam a melleim...

Szóval szerintem érdemes megvenni, de csak olcsót először, és ha nem válik be, vehetsz másikat majd utána. De a sima pumpás kézit én sem ajánlom.

2008. aug. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy Medela kézi mellszívót veszek, és az ha kell bővíthető elektromossá is. 4990 Ft-ért láttam.
2008. aug. 10. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!