Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikkor vegyek mellszívót?...

Mikkor vegyek mellszívót? Ráérek szülés után is megvenni?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 40 hetes kismama.
2008. jún. 9. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fogom szerintem megvenni szülés előtt, ki tudja lesz e tejed, ha nem fogod tudni szopiztatni akkor feleslegesen kidobtál egy csomó pénzt. Esetleg még kórházba vagy elmehet párod is megvenni, csak előtte mutasd meg neki pontosan melyik fajtára gondoltál, nehogy eltévedjen a mellszívók labirintusában :)
2008. jún. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszike a választ.Én is úgy gondoltam majd szülés után megtudom venni.Az már a legkevesebb.Az első babámmal nagyon sok tejem volt,de most nembiztos hogy lessz.Csak azért tettem fel ezt a kérdést mert sokan azt mondták nekem hogy vegyem meg,így nem tudom eldöntenni hogy mit csináljak.
2008. jún. 9. 09:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem mindenképp vedd meg, mert ha kevés is, vagy nehezen akar beindulni a tejtermelődés a korházban, mert mondjuk nem nagyon akar szopni a kicsi, akkor jol jöhet, arrol nem is beszélek, ha belövel a tej. egy feszes duzadt belböl nehezebben tud szopni egy ujszülött. Meg te is megkönnyebbülsz, ha esetleg nem szivná ki teljesen. Ha nem akarsz venni, bérelj, vagy vegyél használtat, sterilizáld ki. De mindenképp jol jöhet

2008. jún. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó lenne venni,még arra a pár napra is amíg korházba vagyok valami olcsóbbat,és ha beindul a tej akkor szeretnék valami jobb minőségűt venni,ha kijöttem a korházból.Gondolkozok rajta,mert akkor ma megkell vennem,mert már a babóca jöhet bármikkor,de valahogyan nem akkar kibújni erre a világra.
2008. jún. 9. 10:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem is vegyél mellszívót. Én sajnos úgy jártam az első szülésnél,hogy nem vettem és sajnos begyúlatt mind a két mellem ,mert nem tudtam kézzel lefejni(a kórházból úgy engettek haza be volt göbösődve)A védőnőm tanácsára vettem AVENT kézit nagyon bevált.A másodiknál már tudtam mit fogok tenni vittem magammal a kórházba, és mikor belővelt szép lassan fejni keztem nem volt problémám utánna.Remélem sikerül eldöntened.Sok sikert a babádhoz!
2008. jún. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Én sosem fejtem, már 4 hónapja szoptatok.
2008. jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem függ attól is, hogy mennyire állnak melléd a korházban a nővérkék, mennyire segítőkészek. Szerintem olyan nincs, hogy valakinek ne jöjjön meg a teje, hacsak nem teszik rá a babót eleget, vagy valamilyen más szervi probléma nem áll mögötte. Szerintem próbálj meg kölcsönkérni az lenne a legjobb, hanem bérelni. Ha mégis megvennéd nekem a hengeres NUK-ot ajánlották (szerencsére azt is kaptam kölcsön) és nagyon bevállt. Viszont nem érdemes azt csinálni, hogy egyszer veszel egy olcsóbbat, majd egy drágábbat, mert igazán fontos csak az elején lesz az első pár hétben míg belövell a tej. Akkor tényleg nagyon jól jön ha van fejőd mert elkerülöd a gyulladást, kövesedést, ezért én is azt tudom ajánlani, hogy a korházban ha lehet, legyen nálad mellszívó. Utána már hamarosan beáll a kereslet-kínálat akkor meg csak olyankor lesz szükséged rá ha ne adj Isten begyullad a melled. Ezért jó még ha van kéznél olyankor mellszívó. Szerintem ha tudjátok szerezzétek be azelőtt mielőtt bekerülnél a korházba, hanem szülés után küldjed a férjedet és vásároljon egyet, mert megelőzheted ezzel a kínos gyulladást. Sok sikert!
2008. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én ezt az aggódást ami nálad van előztem meg azzal,hogy vettem egy elektromos pesztonka mellszívót amihez orrjárat tisztító is van,tehát kettő az egyben.nekem ezt ajánlották.Ha még az egyikre nem is fog kelleni a másikra kellhet.Mi mondjuk több babára tervezünk ezért is invesztáltunk bele 9500ft-ot.Kaptam kölcsön egy aventosat is kézit,azt is dícsérik.Sztem is hülyeség előbb egy olcsót aztán egy drágábbat venni,ha veszel egyet vegyél de jót,max eladod ha nem kell már.Én így gondolom.Jah és nem biztos,hogy a khban fogsz kapni ha esetleg kelleni fog,mert mi van ha több kismamának is kell és nem lesz annyi...jártak már így..35hetes kismama
2008. jún. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!