Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki mikor kezdet gyümit adni a...

Ki mikor kezdet gyümit adni a babájának? Mivel kezdte? Bövebben lent.

Figyelt kérdés
Most 2hónapos a babóm és azt javasolták hogy már kostoltasak vele lassan gyümit pépesre csináljam meg és adjam neki.Sajna az anyatej mellett potolnom kell tápszerrel mert kevés tejem van nagyon:(Sőt lehet hogy elis fog apadni.Kiváncsi vagyok ki mikor kezdte el adni és mit,mivel kezdte?!Köszi a válaszokat.
2010. jan. 15. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
A fiam 5 hónapos és 1 hetes volt, mikor evett 3-4 kanálka almalevet (csak anyatejes volt). Utána egy hét múlva kapott megint almalevet, mert először nem nagyon volt tőle elragadtatva. Érdekes, mert egy hét múlva meg ízlett neki. Másnap többet kapott, már pohárból. Harmadnap már pépet először keveset, majd egyre többet. Utána barackot, ugyanígy. Most már 6 hónapos és almát, őszibarackot, répát, krumplit, rizst és sütőtököt evett már. Anyatejet is kap még. 6 hónapos koráig akartam csak szoptatni, de kb. 1 hét alatt a felére csökkent a tejem és nem volt már elég neki. Most reggel szopik, tízóraira gyümölcsöt kap kevés rizzsel, délben főzelék plusz szopi, uzsira tejpépet kap, vacsorára csak szopi. Szóval én ha lett volna még elég tejem, akkor csak anyatej 6 hónapos korig, de a természet közbeszólt.
2010. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:

Ha már most elkezded kínálgatni, akkor biztosan el fog apadni a tejed hosszabb-rövidebb időn belül. :(

Sem kizárólagos szopi, sem kizárólagos tápszer, sem vegyes táplálás (szopi+tápszer) esetén sem ajánlott a 6 hónap előtt hozzátáplálás! Kivéve néhány különösen indokolt esetet.

Hihetetlen, hogy naponta több hasonló kérdés is előjön, ez még "ragadósabb" tévhit, mint a 3 óránkénti szoptatás módszere. :(

Ha gondolod, megpróbálok segíteni a szoptatásban privátban. Van egy összeállításom a tejtermelés növeléséhez.

2010. jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ragaszkodtam a 6 hónapig csak anyatej módszerhez, mindenki javasolta, hogy adjak előtte gyümölcsöket de nem akartam. Aztán 6 hónaposan csak nyammogott, nem igazán akarta enni, 2 hét alatt jutottunk el odáig, hogy megitta az almalét amit én készítettem neki, nem szűrtet, hanem a lereszelt almát kevés vízzel leturmixoltam neki, azt mai napig nagyon szereti. Most kezdi enni a tököt, banánt, barackot, de nem egy egyszerű eset a drágám. Azt javaslom neked, hogy kóstoltass, főleg ha nem elég a tejed, mert akkor jobb lesz minél előbb rászoktatni az evésre.
2010. jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát énis erre gondoltam hogy korai még de a dokinö meg a védönéni javasolta/javasolja/hogy már most kostoltasam vele és ha izlik neki akkor adjak neki annyit amennyi jolesik.Nemtudom mert elég bizonytalan vagyok:(Anyumék még várnának ezzel a dologgal és sztem is igazuk van:(nem tudom mitévö legyek:(
2010. jan. 15. 16:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Tejtermelés növelése?

Nekem annyi tejem volt, hogy 15 liter volt a fagyasztóban. Aztán elkezdett apadni. Hiába ettem, ittam akármit. Megjött és ennyi volt!

2010. jan. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom anyatejes és tápszeres pótlást is kap 2 hónapos kora óta, mert nem hízott rendesen. Most 6 hónapos, egy hete kezdtük a gyümölcsök kóstolását, simán megeszik egy egész adagot almából és barackból is, úgyhogy szerintem ez inkább alkati kérdés, és nem feltétlenül igaz, hogy ha "későn" kezded a hozzátáplálást, akkor nem lesz jó evő. Egy két hónapos baba gyomra még semmiképp nem érett a szilárd ételre, a védőnődre és a dokidra alighanem ráférne egy továbbképzés...
2010. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Abszolút egyetértek. Szerintem sem igaz, hogy a később kezdő babák rosszabb evők lennének, kivétel nélkül. Tény, hogy gyakran jobban ragaszkodnak a szopihoz (ez a hosszú távú szoptatás szempontjából pont hogy előny!) és lassabban hajlandóak elkezdeni enni, de ez nem törvényszerű és pláne nem rossz. Már ha az anyuka elég türelmes és nem a saját szájíze szerint akarja etetni a gyereket, hanem engedi a saját tempójában haladni.

Mi mondjuk a kicsit macerásabb evők közé tartozunk, de szintén nem azért, mert a lányom 6,5 hóig csak szopott, hanem azért, mert a hozzátápi megkezdése után néhány dologban nem voltam elég következetes (pl. épp, amit az előbb írtam).

2010. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!