Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet később hátrányom abból...

Lehet később hátrányom abból ha a 2 hónapos babámat igény szerint szoptatom?

Figyelt kérdés
Ha napközben fél óránként kér de csak pár kortyot,akkor kap. Nem nézem az órát és csak anyatejet adok neki szomjoltásra is. Éjjel csak kétszer kel.
2008. aug. 5. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon jól teszed hogy mindig adsz a kicsidnek amikor csak kéri. Semmiféle hátrányba nem kerülsz, sőt a babádnak is és neked is a legjobb hatás ha igény szerint szopiztathatsz. Kívánom neked hogy sokáig tartson az örömteli szoptatás, és szép egészséges legyen a kisbabád.
2008. aug. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépem a megnyugtató választ!
2008. aug. 5. 21:34
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem lehet hátrányod belőle. Mondjuk, ha el akarsz menni vásárolni, akkor vállalnod kell azt a "kockázatot", hogy a babád bármikor kérheti a cicit. Ebben az esetben meg kell szoptasd a boltban vagy az utcán vagy a parkban... Szerintem az igény szerint szoptatott babák teljesen kiszámíthatatlanok, és amelyik szülő ezt az etetési formát választja, annak számolnia kell azzal is, hogy bármikor a babája rendelkezésére kell állnia. Ha te ezt tudod vállalni, akkor jó az igény szerinti szoptatás, ha szeretnél rendszerességet az életetekben, akkor szoptasd 3 óránként.
2008. aug. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Az a legjobb a babának, ha igény szerint szoptatod. Általában Te sem órára eszel és Neki még nagyon jól működnek az ösztönei (még nincsenek "elrontva"), így tökéletesen tudja, mikor kell ennie-innia. Jobban, mint Te vagy az óra, vagy bárki. Idővel az igény szerint szoptatott babáknál is kialakul egyfajta rendszer, bár aztán a fejlődési ugrások, vagy az időjárás belekavarhat, de ez nem baj! Nagyon jól csinálod, csak tarts ki és bátran hallgass az anyai ösztöneidre!
2008. aug. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem szoptatom 3 óránként és 2 óránként sem, mert a babám nem így kívánja és nem is ez volt a kérdésem!!! Ami a bevásárlást illet mindíg viszem magammal(persze nem a nagy melegben),de előtte megetetem és szépen elnézeget,vagy elalszik a babakocsiba. Egyszer sem kellett még a bolt közepén,vagy az utcán szoptatnom. Nem ilyen hátrányokra gondoltam,mert ha csak ezek lehetnek,akkor nyert ügyem van. Azért kösz.
2008. aug. 5. 21:57
 6/9 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszadónak is nagyon köszönöm a választ!
2008. aug. 5. 21:58
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Lehet ezen meg fogsz sértődni, pedig nem ez a célom, de szerintem lehet belőle hátrány. Mégpedig az, hogy lehet, hogy későbbiekben sem lesz rendszer az étkezésében. Manapság sok nagyobb gyerek is össze-vissza eszik, gyakorlatilag egész nap. Ami már semmiképp nem mondható egészségesnek. Az sem igaz, hogy a felnőttek igény szerint esznek, hiszen normális esetben kell lennie reggelinek, ebédnek, vacsorának. Szerintem az az egészséges, ha a rendszert már kiskorban megtanulják. De úgy csinálod, ahogy akarod. Ez csak az én meglátásom. Remélem nem sértettelek meg, de végülis azért kérdeztél, hogy válaszoljunk, ez is egy válasz volt.
2008. aug. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én semmiféle hátrányt nem éreztem és igény szerint szoptattam. ha 4-5 óránként kért, akkor kapott, ha hamarabb, akkor hamarabb. Nem érdekeltek a megszólások és a védőnő sem, miszerint keltsem fel és igenis 3-óránként ciciztessem. Egyszer megtettem. Eredmény egy nyűgős, nyavalygós csecsemő, aki egyáltalán nem kért enni és visszaaludni sem tudott. onnantól pár napra felborult a megszokott életünk.

vannak babák, akik nagyobb étvágyúak, és az is lehet, hogy a mama teje, bár megfelelően táplálkozik nem elég kielégítő a babának. Azok a babák többször kérnek enni. És ha kielégítjük ezt az igényét, abban mi lehet a rossz? Szerintem semmi. A kialakult helyzetet, hogy üvölt az utcán, vagy a boltban, lehet orvosolni. Senki sem fogja kiutálni a sírós csecsemőt.

2008. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
A fiam másfél éves koráig igény szerint szopizott (akkor magától hagyta abba). Most két éves és reggelizik, ebédel, vacsorázik, közte uzsonnára eszik gyümölcsöt, kialakult a rendszer az étkezésében, alvásában, mindenben, amiben kell. Az igény szerinti szoptatás nem jelenti azt, hogy minden "ahogy esik úgy puffan" módon alakul innentől a család életében. A babának a legjobb, ha igény szerint szopizhat. (Én személy szerint vállaltam volna tovább is, de a fiam másképp döntött.)
2008. aug. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!