Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Leszokik a ciciről ha cumisüve...

Leszokik a ciciről ha cumisüvegből is kap enni?

Figyelt kérdés
4 hetes a kislányom és kiegészítésnek nappal cici után kap tápszert(cumisüvegből). Azóta viszont észre vettem, hogy nem úgy fogadja a cicimet. Sokáig csak kammog rajta. Hogyan védhetem ki, hogy esetlegesen leszokjon a ciciről? Nagyon aggódom. Szeretnék sokáig szoptatni.
2010. jan. 1. 07:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Az enyém nem szokott le a ciciről a cumisüveg miatt, de nekünk szerencsénk volt, előre nem látható, hogy melyik babát zavarja meg a cumi:( Próbálj valami szoptatásbarát megoldást találni a pótlásra, pohár, kanál, vagy szoptanít készülék (ez a legjobb, bár nagyon drága). És kínáld meg mindig a ciciddel, előbb utóbb rákap, és újra rendesen fog szopizni:) És hagyd, hagy kammogjon rajta, az is inger az agyadnak, hogy csinálja a tejet:) Drukkolok!
2010. jan. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem nem szokott le a cicizésről, sőt 3 hónapos korára kizárólag anyatejes lett (akkor egyik szopiról a másikra hirtelen úgy meg tudta szívni a cicimet, hogy egészen lezsibbadt). Én is próbálkoztam a szoptaníttal, nem mondom, hogy teljesen haszontalan, de nem is voltam maradéktalanul elégedett vele, ezért maradtam a cumisüvegnél. Elkerülni szerintem úgy tudod, hogy hosszan szoptatsz előtte, mindkét ciciből 20-20 percet legalább (vagy még többet, ha bírjátok) és csak utána adsz neki annyi tápit, hogy ne maradjon éhes de ne is telítse el őt nagyon. És még ami nálunk bevált, hogy nem minden étkezésre adtam tápit, hanem gyakran szopiztattam és amikor már 2 órát nem bírt ki, akkor az után az étkezés után adtam neki. Ez eleinte egyszer délelőtt, egyszer délután volt, később már csak délután és 3 hónapos kora után elmaradt. És ne aggódj, bárki bármit mond, nekem is egyfolytában azt mondták, hogy ha tápit kap, akkor leszokik a ciciről, így hamar vége lesz a szopinak, aztán tessék. 5 hónapos, és még mindig szopizik, szóval én élő példa vagyok rá, hogy igenis van ilyen is:) Remélem tudtam segíteni :)
2010. jan. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!