Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S, hányok és hasmenésem...

S. O. S, hányok és hasmenésem van, szoptatok; mit vehetek be?

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 05:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Smekta! Nagyon tuti, hatásos. Csecsemőknek is lehet adni, így te is szedheted. Vízben kell feloldani. Vény nélkül kapható.
2010. jan. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

a smecta tényleg jó,de nagyon kegyetlen íze van...

én "csak"hasmenéssel küzdök,normaflore-t használok rá

2010. jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hány tasakkal lehet bevenni a smectából. idáig egy tasakot vettem be, és úgy néz ki, hogy használ. vehetek be esetleg még egyet?

a dokimat sajnos nem érem el telefonon, így őt nem tudom megkérdezni. köszi előre is

2010. jan. 1. 15:52
 4/6 anonim válasza:
21%
Hát csakis gyógyszert.
2010. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak széntablettát! Ez hatásos! Emellett nagy diéta.
2010. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:
100%

Érdemes azt is tisztázni, hogy MIÉRT van hányás és hasmenés!

Ha pl. vírusos/bakteriális eredetű fertőzés miatt, akkor tényleg szükség lehet gyógyszerre.

Viszont ha pl. gyomorrontás miatt, akkor az egyik legrosszabb megoldás a szervezet "bedugaszolása". A hányás és hasmenés ugyanis legtöbbször a szervezet vészjelzése, miszerint valami nagyon nincs rendben odabenn, pl. olyan anyag került be, ami túlzottan megterhelő, veszélyes, mérgező stb. Ilyenkor természetes és szükséges reakció, hogy a szervezet védekezésként kilökje magából, ami nem oda való. Ha ezt indokolatlanul(!) gátolod, azzal többet árthatsz, mint használsz.

Ez persze nem azt jelenti, hogy ne is próbáld meg (lehetőleg természetes módon) enyhíteni a tüneteket és segíteni a szervezetednek a visszaállásban (pl. fokozott vitamin- és vízpótlás). Csupán arra utaltam, hogy sokszor nem az a célravezető, ha rögtön gyógyszer után nyúlunk.

A "nagy diétát" szerintem mindenképp kerüld, mert ez (tovább) nehezítheti a szoptatást. (Egyébként is ellenjavallt ilyenkor.)

2010. jan. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!