Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kell fél óránként neki...

Miért kell fél óránként neki a cici?

Figyelt kérdés

4 hetes babám csak anyatejet kap, ciciből. Egyre többet van ébren, és ilyenkor ez úgy zajlik, hogy ébredés után egyből kap cicit, utána elvan kb. 35-40 percet, és ha nem teszem vissza cicire, akkor nagyon sír. Ezután megint elvan, és utána megint vissza kell tenni cicire, ekkor már vissza alszik, de eszeget is.

Amikor alszik, akkor viszont teljesen nyugodtan éjszaka is, és nappal is 3-3,5 óránként ébred enni. éjszaka szopi után egyből vissza alszik. A szopik ideje átlagosan úgy 25 perc, most már úgy vettem észre elég az egy cici.Most 4 hetes. Van valami ötlet, hogy amikor ébren van, akkor miért kell fél óránként cicre tenni?


2009. dec. 29. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan babák, akiknek erős a szopási ösztöne. Ők szinte egész nap a cicin lógnának. Próbálj neki cumit adni, lehet, hogy az segíteni fog. Az én kislányom is ilyen volt, kapott cumit és rendeződött a helyzet. 5-6 hónaposan meg magától elhagyta a cumit teljesen, valószínűleg ez az erős ösztön kialudt, elég volt neki a sima szopizás.
2009. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én babám is ilyen volt, nekem az elején volt, hogy szinte egész nap a cicimen lógott. A védőnő arra figyelmeztetett, hogy nehogy kiázzon a bimbóm, mert akkor begyulladhat a mellem, illetve ha a baba a félig emésztett anyatejre szopizza a friss tejet, fájhat a pocija. Nálunk egyik sem jelentkezett. Én örültem, hogy szopik, mert kicsit sárga volt születésekor és tejlázam is lett, így inkább szoptattam amikor csak akarta. Sosem cumizott, illetve 1 éves kora körül kapta meg a cumiját, mert kínlódott a fogával és azt tök jól lehetett rágicsálni, de csak játszik vele.
2009. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, próbálkozom a cumival, már első perctől, mert a nagy fiamnál nagyon jó volt, hogy cumizott. De a picinek ez sem kell. Semmi sem kell neki, csak a cici :) Amit nagyon élvezek, mert a nagy egyáltalán nem szopizott, csak ezt az egyet nem "élvezem", hogy amikor ébren van, akkor túl sokat kéri. Már arra is gondoltam, h szegény mindig éhes lenne?!
2009. dec. 29. 11:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Húúú lehet, hogy ezért fáj a pocakja egy kicsit?? Amit a 2. válaszoló írt? Nem fájt neki egyáltalán, most 3 napja kezdte a lábát húzgálni, erőlködik, és nehezebben kakil :((
2009. dec. 29. 11:42
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Elképzelhető, hogy akkor nálad emiatt jelentkezett a panasz. Csak akkor nyugszik meg, ha szoptatod? Nem lenne elég esetleg, ha csak ölbe vennéd, dajkálnád, vagy csak a mellkasodra tennéd? Bár ha érzi a melled illatát, egyből tátikázni fog és követeli a jussát! :)


Amikor ilyen sűrűn szoptatod, akkor cserélgeted a melled? Mert pl. én úgy csináltam, hogy egyik mellből cicizett kb. fél órát, bealudt, 1 óra múlva megint kérte, megint ugyanazt a mellem kapta és mikor úgy éreztem, hogy az már kiürült, akkor kapta a másikat, tehát gyakorlatilag kb. 2 etetésenként kapott új cicit. Ez azért fontos, hogy rendesen kiürítse a mellet, mert ha csak az első tejet kapja, azzal nem biztos, hogy eléggé jól lakik, kell a hátsó, zsírosabb tej is.

2009. dec. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mint ha a kislányomról irnál ő is pont ugyan ezt csinálja.most 1,5hónapos sajna a cumi nem nagyon kell neki!!kitartás neked meg nekem!a baba csak a közelségedre vágyik.örülj h éjszaka alszik!most a cici neki a köldök zsinor szoktam mondani....
2009. dec. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

2-nak, nem cserélem ilyenkor a cicit, azért, amit te is írtál. a másikból csak alvás után kap tejcsit.


utolsónak-neked is kitartás :)

2009. dec. 29. 14:31
 8/8 anonim ***** válasza:
szia mi ujság még mindig olyan sokat cicizik a babád?az enyém már 2hós most kezd egy kicsikét kevesebbet cicizni!ti ?
2010. jan. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!