Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki kellene váltanom a reggeli...

Ki kellene váltanom a reggeli szopit 14 hónapos babánál? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A következőképp néz ki a napunk:

- reggelire szopizik

- 10 óraira felvágott, virsli, kenyér, joghurt...

- ebéd főzi és husi

- ebédre szopizik

- uzsira pékáru, gyümölcs

- vacsira főzi és husi

- alvás előtt szopizik


Kb fél liter vizet megiszik emellett. Jó étvágyú, nem kövér baba. Érzem, hogy lassan le kellene választanom, pl a déli szopit vagy a reggelit elhagyni, de nem tudom, hogy hogyan.

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, mert úgy érzem, nem tudok tovább lépni, annyira ragaszkodik a cicihez, a megnyugvás is neki, alvás előtt stb.

Nem lehet valahogy leapasztani a tejet?

Köszi


2009. dec. 27. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Én most kicsit kíbic leszek, mert én csak 3 hónapos korig tudtam szoptatni (azt is borzasztó nehezen), de szerintem is csak szép fokozatosan válaszd le. Először inkább a délit hagynám el a helyedben, aztán a reggelit... az esti meg még maradhatna, ha téged nem zavar, hogy még szopizik.


Ha kevesebbet cicizik majd, a tej is csökken, és kevesebb fog termelődni, aztán meg majd elapad szép lassan. Nem is tudod, milyen szerencsések vagytok, hogy ilyen sokáig ment a dolog! :))

2009. dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Miért érzed úgy, hogy el kellene választanod?

Nem akarok vitát szítani, csak kíváncsi vagyok.

2009. dec. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul fogalmaztam, nem tejesen szeretném elválasztani, legalább is egyenlőre, csak csökkenteni a cicizések számát és értékét. Ezeken a cicizéseken kívül pl éjszaka van, hogy 4-5ször is kel - persze olyan is, hogy egyszer sem, de ez a ritkább. Van más ok is, ami miatt felkel, ezt tudom, de ilyenkor csak a cicin nyugszik meg.

Napközben is előfordul, hogy néha kéri még.

Ez a függés úgy érzem, hogy egy kicsit sok, szeretném, ha csak max napi 2szer kérné, este és reggel, mert ez így elég fárasztó már.

2009. dec. 28. 12:02
 4/4 anonim válasza:
Én is a déli szopit hagynám el előbb. A reggeli és az esti összebújás nagyon fontos szerintem. Én 13 hónapos koráig szoptattam a babámat. Azaz ő volt az aki 13 hónapos koráig szopizott. Saját magát választotta el, így nekem sincs nagy tapasztalatom az elválasztást illetően. Talán próbáld vele megdumcsizni, h anya már nem tud ebédre tejcsit adni.
2009. dec. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!