Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A menszesztől elmehet a tejem?

A menszesztől elmehet a tejem?

Figyelt kérdés

3 hónapos a picim.Kb.2 hete napról napra kevesebb a tejem.60-70g-ot szopizik és tápszerrel egészítem ki.Gondoltam a fogam miatt,mert gyökérkezelik.Másik gyanús dolog: pont 2hete szedem a cerazette-t.Tegnap megjött a menszeszem,aminek elvileg még nem kéne.Ma 2x 20g-ot tudott szívni:(

Hova lett a tejem?Szerintetek mit csináljak?

Nem tudom a valós okot!Segítsen Valaki!


2009. dec. 23. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
A menszitől csökkenhet a tej mennyiség,a szervezet ilyenkor folyadékot tart vissza.9hónapja szoptatok,azóta 3szor volt meg.Kevesebb tejem volt.De én nem potóltam sopsem,nem adtam fel.Szoptattam ha kellett óránként.Ahány ml tápszer,annyival kevesebb ml tej.Igyál sokat,szoptass sürübben.A sürübbentől ne várj már holnapra eredményt,átáll majd a szervezet és megindul.Ameddig lehet ne add fel.De csak annyit tudott szivni,vagy csak annyit akart?
2009. dec. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak annyit tudott.Muszáj pótolnom,mert ordít.

20g-ot tudtam fejni kínkeservesen(kézzel+avent kézivel)

Nem adom fel,hátha visszajön:/

2009. dec. 23. 22:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is a fogammal bajlódtam, fel is vágták az ínyemet, tiszta genny volt. DE nem adtam fel. Először én is a tápszerhez nyúltam (kb. 2 hónapos volt a fiam), de nagyon fájt a pocikája és nem tudott kakilni. Aztán ráparancsoltam, hogy "márpedig anyatejet eszel és kész". Volt hogy egész nap a cicimen lógott, már kisebesedett a bimbóm, de nem adtam fel. Mindenféle homeós szarokat szedtem, amitől inkább elment a tejem, mintsem visszajönne. Végül ami bejött: kb. 2 óránkénti szoptatás, sok folyadék (kb. 2,5-3l víz, őszilé, őszibarack friss), kesudió, szénhidrátban gazdag dolgok (tészta, kenyér, pogi stb.) és ha maradt egy csepp tejem, azt kifejtem kézzel, vagy kézi mellszívóval. És persze a kisfiam is akarta nagyon a szopit, így Ő is segített nekem. Most 6 hónapos múlt, és még szopizik.:)
2011. júl. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!