Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit egyek, hogy meginduljun...

Mit egyek, hogy meginduljun újra a tejem?

Figyelt kérdés
12napos a babaám,császároztak,elindult egyszer a tejem-még fagyasztani is tudtam ekkor.Ittam a hipp natal teát,meg ettem a homeos bogyókat és nekem gyanús ,hogy ettől de szinte teljesen elapadt a tejem.MOst köménymaglevest eszek sokat kb 20ml van egy cicimbe,de ez kevés,muszáj megint tápszert adnom neki,hogy ne éhezzen.Mit tehetek,hogy gyorsan vissza jöjjön??Minden szopi után kifejem mindkettőt üresre.Segítsetek ,nagyon szükség lenne a tejre,én rontottam el valamit??Már nem iszom a teát és nem ezsem a bogyókat sem.
2008. júl. 23. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is: nyugodj meg! A Babó növekszik, ezért többet kér, és ezért tűnhet kevesebbnek a tejed. Velem is hasonló dolog történt, de nem adtam fel: próbálj meg nem elkeseredni! Nekem a fejés segített, és a rengeteg folyadék, főleg a Naturaqua szénsavmentes ásványvíz-én is furcsállottam, de ettől nagyon beindult a tejtermelésem! Teákat én is abbahagytam, néha alkoholmentes sört ittam, az is jó, csak sajnos hasmenésem volt tőle, de a tejtermelésemnek kedvezett.És próbálj meg pihenni! Kitartást kívánok Neked, biztos sikeresen túl leszel ezen az időszakon!
2008. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek, a legfontosabb, hogy megnyugodj. Ha ideges vagy, érzi a baba is, és a tejednek sem jó!

Igyál sokat, legalább 3 litert, egyél levest, és sokat-sokat szoptass, és mindig fejd le utána. És ne add fel!!! Lehet, hogy most nem tűnik soknak a tej, de ne add fel.

Hallottam olyat, aki 2 hónapig szenvedett, mire lett elég teje, de aztán 2 évig szoptatott!

Kérd ki esetleg védőnő és az orvos tanácsát, vagy a kórházban a csecsemős növérekét (akár vissza is mehetsz vagy telefonálhatsz). De ne idegesedj és szoptass sokat (akár óránként!)

2008. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Igyáll rengeteg ásványvizet és egyéll sokat! A babót tedd minnéll töbször cicire, és ha nem is jön fejjed állandóan! Ez nekem is segitett! Ja nem viccelek volt ugy hogy megittam pár korty sört és ömlött a tejem!! Persze nem mindennap. Durva lenne. Kérdeztem nem árt a babónak. 3 hónapos babó anyukája
2008. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
JAh azt el felejtettem mondani,hogy a baba nem,hogy nőtt hanem folyamatosan fogyott.Nem tudtammérni mennyit eszik ezért most mikro lett mérlegünk,megmértük és 3400gr született,11én tegnap már csak 3060volt..szóval eléggé kétségbe estem és rengeteget aludt.Most fel van keltve 3óránként,hogy egyen és most kezd újra rendbe jönnoi,de sajna ha nem lesz gyorsan tejem,muszáj tápszerezni-eddig a félre rakottal etettem.
2008. júl. 23. 12:42
 5/7 anonim ***** válasza:

szia

tökfőzelék,ananászlé,cikória kávé.és van még homeopátiás bogyó tejserkentésre

2008. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a homeos bogyo apasztotta el nekem is. az elején nagyon sok tejem volt tőle de nem tudtam hogy nem szabad tartosan szedni én meg szedtem és lassan elapadt a tejem. állandoan cicizettem és anniyra vissza tudtam így hozni a tejet hogy csak este kap tápszert jobban sajnos nem
2008. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem az urica Ch 5 segített egyedül. Én is császárra szültem és nem volt elég tejem. Azt nem tudom hogy csak lelki úton segített e a homo bogyó vagy valóban ettől de immár 14 hónapos a kisfiam és még mindig szopizik.(napi 3-4x)
2008. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!