Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet helyesen megvalós...

Hogyan lehet helyesen megvalósítani a gyakori mellretételt a tej növelése érdekében?

Figyelt kérdés
4 hetes a kislányom, de már a 2. héttől kapott pótlást, mert sokat fogyott a kórházban töltött időszak alatt, sajnos kevés a tejem, és nem lehetett tovább húzni, így is eleget éhezett szegény.Most már elindult a fejlődésben, szépen gyarapszik, de kb 40%-60% a tej-tápszer aránya. Próbálok mindennel szaporítani, teák, homeobogyó, More milk, eddig semmi nem hatott, bár 40 helyett tudok akár 70et is lefejni, ha várok 2 fejés között kb 5 órát. De sajnos a 40ml az általános.(szoptatás nélkül, csak fejéssel) Próbálnám ugye a minél gyakoribb mellretételt, szorgalmas is a baba, képes 1 órát kíntatni a ciciket, hátha jön még, de a végére azért elég ideges lesz, majd sír utánna, hisz éhes maradt. Ilyenkor mit tegyek? Adjam neki a pótlást, én meg fejjek a szoptatás után? Ha nem adok neki annyit amennyit szokott enni, kb 100-120ml, akkor nagyon nyugtalan, és sír. Nem akarom így kínozni, de akkor hogyan valósíthatom meg a gyakori mellretételt, hisz ha teljesen jóllakik, akkor 3és fél-4 óra múlva akar csak enni legközelebb.
2008. júl. 20. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

én ugyan igy voltam... én ugy tudtam növelni a tejemet, hogy mindig mellre tettem még ha nem is igen volt éhes, és pár nap alatt több tejem lett


sok szerencsét

2008. júl. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed az egyik oldalról elfogyott a tej, és már nincs türelme a babádnak tovább szopizni ezzel ingerelve a cicit, akkor tedd át a másik oldalra. Ha ott is elkezd szopizni akkor a tejleadó reflex beindulásakor az üres cicbe is telik a tej. Aztán ha a másik cicin is elidőzött és még mindig enne, tedd vissza az elsőre. Ilyenkor újra kiváltódik a tejleadó reflex mivel a tej főként szopi alatt termelődik. Nyugodtam válts többször mellet szopi alatt hogy minél több inger érje, és a baba szopómozdulatai a legjobb ingerek.

A fejés egyátalán nem mérvadó!!! És minden rezdülésre tedd mellre a babát, akkor is ha az előző szopi fél órája volt. Az anyatej gyorsan és könnyen emészthető a tápszer viszont nem, de ha sok tápszeres pótlást kap nem fogja annyiszor kérni a cicidet amennyiszer kellene hogy több tejed legyen. Próbáld meg hogy csak szoptass, amennyit csak kér a babád és csak végső esetben adj pótlást. És ne méricskéld a szopikat, csak stresszt okoz. Te csak nyugisan szoptass, és meglátod menni fog.

2008. júl. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ő nekem is sokat segített. Nagyon szoptatás párti!!!

2008. júl. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem válaszolóval, hozzátenném, hogy próbálj meg teljesen nyugott körülményeket teremteni magad körül amikor szoptatsz és csak a babódra figyelj, csak ő járjon az eszedbe olyankor. Próbáld meg különböző pózokba szoptatni, hogy megtaláld melyik a legjobb neked. Nálunk akkor jön a legjobban a tejcsi, ha ülve szoptatom. Ha semmi nem segít látogass el a www.lll.hu honlapra, ott sok segítséget találsz és vannak telefonos szoptatási tanácsadók akiknek a számát megtalálod ott. Bátran hívd fel valamelyiket, ha tudnak biztosan fognak segíteni. Nem tudom hol laksz, de Bpesten van szoptatási ambulancia ahova bemehetsz ,ha meg tudod oldani és ott segítenek. Ennek a címét is megtalálod ott.Kitartás, ne idegeskedj mert az csak árt. A méregetést meg felejtsd el mert beleörülsz. Sok sikert.
2008. júl. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!