Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudom itthon "megvalósí...

Hogyan tudom itthon "megvalósítani a bölcsit"?

Figyelt kérdés

Két és fél éves korig miket csinálnak a gyerekek a bölcsiben? Milyen programokat találjak ki a kisfiamnak?

Nem szeretném ha belekerülnénk egy megszokásba és nem újítanék.

Ezért kérlek ötleteljetek nekem, hogyan foglalkozzak a fiammal? Másfél éves.

Zenét hallgatunk, gyurmázunk, olvasunk, játszóterezünk sok mindent csinálunk ezért légyszi konkrét dolgokat írjatok!


2011. szept. 30. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
sajnos sehogy, mert a bölcsiben az a lényeg, hogy más gyerekek közt van, hasonló korúak társaságában, tanulnak egymástól, szocializálódik - ezt pont nem tudod neki otthon megadni, minden mást igen
2011. szept. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan nagyon sok dolog, a bölcsinek inkább a gyerektársaság és a fix napirend a varázsa :)

Amiket a fiamék csináltak a bölcsiben: festés ujjakkal, gyurmázás, ragasztás, éneklés-mondókázás, stb.

Amit nagyon szeretett, hogy kicsi papírtálcára ragasztó csíkokat ragasztottak (ennek nem tudom mi a pontos neve, de olyan, hogy ráragasztod a csíkot, aztán lehúzod róla a fóliát, és akkor ott marad egy csík elég erős ragasztó a tálcán), és arra rakosgattak pl. száraz virágot, magokat (rizst, meg ilyesmit), vagy színes papírokat, megszórták mákkal, stb.

Tavasszal meg faágakat festettek be zöldre, és krepp papírból kis gombóckákat ragasztgattak rá, mintha rügyek lennének. Most ezekre emlékszem, mert főleg ezek voltak azok, amiket haza is hozott, és én is láttam. De hogy ezen kívül pontosan miket csináltak napközben, arról már nem vagyok ilyen tájékozott. Sokat játszottak, ez biztos :)

2011. szept. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj neki gyerektársaságot biztosítani, ez a legfontosabb!

Kirakózás, festés, krumpli nyomda, sógyurmázás, kezd el neki tanítani a testrészeket, tárgyak neveit, színeket, számoljatok meg mindent, kóstoltass vele különböző ízeket (sós, édes, savanyú), gyöngyfűzés, letakart edénybe nyúljon bele, és találja ki mi lehet az, gyakorolni az állatok hangját, állatkerti séta, gyakoroljátok a helységek neveit (szoba, konyha..), kupak le. és felcsavarása, kivágott képek ragasztása,de ne gyűrje össze, hideg meleg gyakorlása, házimunkába bevonni (mosni, rakodni), építő kockából torony építés....stb.

2011. szept. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit a kisfiamek szoktak a bolcsibe csinalni:


Kekszet sutni: ezt delelott gyurjak/keverik meg es amig delutan alvas ido van a gondozo nenik elviszik a konyhara es a szakacs megsuti. Mire felkelnek keszen van es a gyerekek feldiszitik. Uzsonara megeszik es kisfiam minig hoz ket darabot haza, egyet nekem es egyet meg apanak.


Gyongyot fuznek: Hatalmas meretu allat alaku vagy virag alaku gyongyokbol szoktak fuzni mindenfelet.


Kerteszkednek: van a bolcsinek sajat kis zoldseges kertje igy kerteszkedni is szoktak, persze kis gyerek szerszamokkal, mostanaban almat szednek uzsonara mert eppen az erik. De volt mar szeder, malna, eper szedes. Volt tavasszal burgonya ultetes. Repat mentek szedni az ebedhez...


Tornasznak, tancolnak, mondokaznak


Pancsolnak vizzel jatszanak: Ilyenkor egy felfujhato medencebe tesznek vizet es bele mindenfele tengeri allatot meg hajot stb. Korbe ulnek es jatszanak. Kulombozo talakkal, szivacsokkal, pipettakkal... Jegkocka tarto kockakba szoktak kulombozo szinu vizet keverni (temeszetesen kaja szinezovel) csillamport is szoktak bele szorni.


Kockakbol epitenek vagy valamilyen epitheto anyagbol Kisifamnak a muanyag fogas kerekek a kedvencei amit ossze kell epiteni egy lapon es forognak minden fele.


Kepeskonyveket neznek, rajzolnak, festenek, ragasztanak. Altalaban egy hatalmas pappirt tesznek az asztal kozepere es kozosen alkotnak valamit.


Jatszotereznek, szappanbuborekoznak


Homok jatekokat szoktak jatszani. Homokba kell nekik megtalalni elrejtett kincseket (kockak, gyongyok, kovek stb.),muanyag allatokat visznek ki a homokba es alaltkertet epitenek (ezt csak 2+ ev utan), varost epitenek (2+ utan)


Tremeszettel ismerkednek: falaevelet gyujtenek, vad gesztenyet, fenyotobozt... mikor mi adott es ezekkel jatszanak kis kosarakba gyujtik,


Zenes foglalkozast tartanak zene szerszamokkal. Pl. lattam muanyag flakont megtoltve szaraz szines teszta darabokkal amit sajat kezuleg keszitettek es ezt raztak, lattam kisdobot, csengot, kanalat meg fazakat :)... meg minden fele kutyut.


Borotvahab jatek: Kinyomtak egy csomo borotva habot egy nagy asztalra, a gyerkocok korbe ultek es ebbe tapicskoltak, formaltak, kezlenyomatokat keszitettek stb. Allitolag ez a kedvenc. :)


Szivarvany Zseles jatek: Kulombozo szinu zselatint kell kesziteni es egy nagy asztalra kirakni oket felkockazva. Ezkeet teszik veszik egyik tepsibol a masikba. es meg finom is.


Labdajatekok


Ezekrol lattam kepeket beragasztva a mappajaba. Ugyhogy merithetsz belolle par otletet ha jonak tartod oket.


Szoval semmi kulonoset nem csinalnak amit otthon nem lehet megcsinalni hanem a lenyeg inkabb a tarsasagon van. Sok mindent kozosen csinalnak, sok eredmenyt kozosen ernek el. De egyebkent az oviba is majd megszerzik ezt a tapasztalatot kesobb ugyhogy ne aggodj emiatt.

2011. szept. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szépen köszönöm! Szuper dolgokat írtatok! Van, amiket már csinálunk, de nagyon sok új ötletet kaptam! Tudom a gyerektársaságot nem tudom pótolni, de nem is ez a cél. Arra lesz még elég ideje :)

Kedves Utolsó, nagyon színvonalas bölcsibe jár a babád! Megkérdezhetem, hogy ez magán vagy állami?

2011. szept. 30. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!