Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6,5 hónapos kislányomnál 2...

6,5 hónapos kislányomnál 2 napja az ebédet kiváltottuk főzelékkel. Ha nem fejem le a tejcsit csökkenni fog a mennyisége, esetleg el is apadhat?

Figyelt kérdés
Mert 1 éves koráig szeretném szoptatni, de fejni nem szeretnék, mert eddig soha nem csináltam és nem most akarom elkezdeni...
2008. júl. 20. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Bár én még nem szoptatok, de abból amit olvastam meg hallottam azt veszem ki, hogy ha nincs kiürítve a mell, akkor előbb-utóbb elapad a tej. Az elválasztás még nekem sem tiszta, de lehet, hogy nem is fogod kibírni, hogy ne fejjél belőle kicsit, fájni fog ha nem lesz legalább kicsit kiürítve. Szerintem hagyd, hogy szopizzon kicsit ebédnél is, de ne lakjon jól és a többit pótold főzelékkel. Vagy barátkozz meg a fejéssel és azt másnap a főzelékhez használd fel... egy fél év múlva már többet tudnék segíteni...sok sikert! :)
2008. júl. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kihúzod a babó 1 éves koráig. A tapasztalatom ez, 3. fiam most 7,5 hónapos és napjában 2-3 szor eszik mást és kb. 3-4-szer szopik. A középsővel is kb. itt tartottunk ennyi idős korban, és 16 hónapos korában hagyta abba a szopit, és addigra már csak az esti elalváshoz kellett neki. Ha aggódsz, hogy nagyon csökken a tej, akkor a főzelék előtt, vagy után (szomjoltáshoz) szoptasd meg. Én sem fejtem az utolsó babánál egyáltalán, mert szerencsére nem volt rá eddig szükség:)

Sok sikert!

2008. júl. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szoptatás után kell hozzátáplálni, mi 6 hónaposak leszünk, én sem fejtem még soha:)
2008. júl. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nálatok menni fog a szopi utáni kaja, nekünk nem jött be, mert úgy nem kell neki. Gyümölcsöt elfogad két szopi között, de a főzeléket nem eszi meg, pedig muszáj adnom neki, mert nem hízik. Délben megeszi a főzelékét / kb. 150 ml / és utána szopizunk, de tegnap már csak 2 kortyot szívott. Köszi a válaszokat, nem fogok fejni.
2008. júl. 21. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!