Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy-egy szopizás során mennyi...

Egy-egy szopizás során mennyi tejet kell kapnia egy másfél hetes babának?

Figyelt kérdés

Hol találok olyan oldalt a neten, ahol leírják, hogy hány ml tejcsit kell szopiznia a babának és mennyivel és mikor kell növelni az adagot?



2008. júl. 20. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Testsúlykilogramonként 150mg-ot kell számolni 24 órára egy babánál.

Ez azt jelenti,hogy egy 4kg-os babának a napi bevitele 6dl körül kell legyen.Ezt elosztod a szopik számával,és tudod mennyit kell egyen egy szopikor.

Az én kislányom 3 hetes,de többet eszik meg az átlagnál ami elő van írva.

Arra kell figyelni,hogy azért sokkal kevesebbet ne egyen.

Ha igen,jelezni kell a gyerekorvosnak.

Remélem segítettem,üdv.

2008. júl. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia ha csak szopik a baba akkor ne foglakozz a számokkal mert bele fogsz őrülni, ha gondolod tedd mellre és had tejcizzen, az adagját nem igazán tudod növelni mert nem mondhatod neki hogy többet egyél ha ő már nem akar többet enni mert jól lakott.


havonta vidd el a védőnödhöz és méresd meg hogy mennyit hízott, nekem volt olyan hónap az elején hogy 1kg75dkg-ot hízott utána meg 70 dkg-ot, és nem volt semmi baja de olyan is volt hogy csak 20dkg-ot és akkor is fejlődött rendesen és 6 hónapig csak szopizott.


NE FOGLAKOZZ A SZÁMOKKAL CSAK ADJÁL NEKI TEJCIT

2008. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A baba súlyát kell elosztani hattal, és az egy napi adag, amit hat etetés alkalmával eszik meg(nem egyenletesen).

De hogy méred, hogy mennyit szopik? Ez érdekelne...

A lényeg, hogy szoptass, ha gyarapszik a súlya és nem sír evés után, akkor elég neki, amennyit eszik!:-)

2008. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló válaszát nem értem.

A baba súlyát elosztani hattal???

És abból mi derül ki?

Mérni pedig babamérlegen lehet,hogy mennyit szopott a baba.


Üdv,első válaszoló

2008. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. júl. 20. 23:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!