Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Két óránként fejek, de így...

Két óránként fejek, de így sincs tejem. Ötletek? A babám cicijében csomó van. Ez normális?

Figyelt kérdés

Két hetes babám tápszert kap, mert egyszerűen nincs tejem.

Nem cicizik, de két óránként fejek, hogy azt tudjak elsősorban adni neki, tápszer helyett.

Ma, összesen a két mellemből 60 ml sikerült fejnem.

(Eszem, iszom rendesen, laktoherb tea is.)


Elapadhat a tejem?



A baba mindkét cicijében szemmel látható duzzanat/csomó van.

Amikor kint volt a doktornő, azt mondta ez normális.

De ez mikor múlik el? Mert elég aggasztó...


2014. febr. 1. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem minden nő tud szoptatni, hiába vannak okosok, aki szerint igen. Ez alkati kérdés.

A védőnőnek igaza van, hogy normális.

2014. febr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Igen, normális a baba cicije, nálunk is ilyen duzzadt, azt mondta a dokinő, hogy az én hormonjaim rá is hatnak. Ha a baba szopná ki a tejet, akkor sokkal jobban stimulálódna a melled, mert ő a mellbimbó körül is ingerli a mellet, nem csak szív, mint egy mellszívó, ezért valószínűleg az hozna áttörést, ha a babát rá tudnád venni, hogy szopizzon. Miért nem hajlandó amúgy? Esetleg szoptatási tanácsadó segíthet rászoktatni a babát, érdemes lenne felkeresned egyet.
2014. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én szerencsés vagyok szoptatom a babámat, kisfiam van és neki is az első 1 hónapban többször volt duzzadt a cicije. Ez teljesen normális, ha kislányod van akkor főleg. Még benne vannak a hormonok a kis szervezetében, ha pedig kap anyatejet akkor azzal is mennek át hozzá a te hormonjaid. Van kislány aki vérzik és van akinek fiú/lány még pár csepp tej is jön a cicijéből. Nem kell emiatt aggódni valóban normális. a szoptatás miatt se aggódj. Nekem aventes kézi fejőm van és nekem az nagyon sokat segített a tej beindításában. volt egy másik is nem tudom milyen márka de az nem volt olyan jó, és nem volt a mellszívó részén gumi (aventesnek van és az pluszban maszírozza még a cicit). Ha tudsz valakitől olyat kölcsönkérni érdemes kipróbálni. A fejés is nagyon nagyon jó és minden csepp anyatej számít ezt soha ne felejtsd el, viszont tedd cicire is a babádat mert ő jobban kitudja szívni mint a fejő. Mi első két hétben úgy csináltuk, hogy ciciztettem utána pedig fejtem és azt pohárból itattam meg vele. Ma már 2 hónapos és csak cicis. Hozzá teszem, nekem sosem volt tápszeres ezért sikerült nekünk ennyire hamar beindítani a tejet. Semmi de semmi rossz nincs abban ha a babád tápszert is kap, és mint említettem minden csepp tejecske számít ne szomorkodj!!!! Tedd cicire és fejjél is, igyál sokat , főleg melegebb folyadékot (nekem az is sokat segített). Pihenj amennyit csak tudsz, nekem mindig akkor van tej belövelésem mikor beülök egy kád forró vízbe. Nyugodtan hagyd a babát apára 1 órát és pihenj, olvass, aludj, fürödj egyet. Igaza van az elsőnek, van akinek sikerül szoptatni van akinek nem, nincs ebben semmi. Nálatok a szopizás problémás, másnál az altatás, harmadiknál a hasfájás, negyediknél a sárgaság, ötödiknél a kevés hízás stb. stb. Mindenki meg van "áldva" valami problémával. Fel a fejjel!!!!
2014. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Két szoptatási tanácsadóval is beszéltem mind kettő ugyan azt mondja el amit a neten is számtalan helyen lehet olvasni

- tedd sokat cicire

- tedd sokat a mellkasodra

- igyál sokat legalább 3-5 L naponta

- nyomkodjam a cicimet és stimuláljam

- szoptassak nekem kényelmes pózban

- szoptassak négykézláb a baba fölött

- kerüljem a cumit és a cumisüveget

- használjak poharat a cumisüveg és cumi helyett

www.lll.hu

2014. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom, amiket írtak, nálam is ez volt, de nem hittem, amit olvastam, csak amikor személyesen segített a szoptatási tanácsadó. Ami a legfontosabb: ne add cumisüvegből amit adsz, mert végképp leszokik a ciciről. És szoptasd sokat!
2014. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A duzzadtság normális, de úgy is látja ilyenkor még sokszor a doktor és a védőnő is, biztos szólnak, ha valami nem stimmel.

Ha fejsz az jó, viszont minden etetéskor rakd mellre! A babák jobban ki tudják szívni. Szóval előbb rakd cicire, aztán add neki a lefejtet és csak legvégül a tápszert, de azt is jobb lenne pohárból.

Esetleg felkereshetsz egy szoptatási tanácsadót is.

Ha végképp nem megy, akkor se ess kétségbe, lesz ez még így se ;)

2014. febr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi használtunk poharat, és én azóta nagyon nagyon dicsérem mindenkinek. DE max 50ml tejet lehet vele abból megitatni azt is legalább 15-30 percig issza. 100-150ml tápszert abból megitatni szinte lehetetlenségnek gondolom. Én 20-40ml tejet itattam vele pohárból (azt is csak napi 1-2 alkalommal) ezért nekünk bevált, de egy adag tápszerhez szerintem képtelenség használni. Annyit mondjuk megtehetsz , hogy az anyatejet csak pohárból adod. Ne félj a pohártól mert valóban nagyon ügyesen tudnak belőle inni. Nekünk ilyen volt, de van drágább fajta is ha beválik. [link]

[link]

2014. febr. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!