Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet az, hogy már 3 hónapja...

Lehet az, hogy már 3 hónapja abbahagytam a szoptatást de még mindig nincs kedvem a szexhez?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 és fél éves, de amióta teherbe estem azóta jó ha 10-szer voltunk együtt a férjemmel. Mit tegyek mert nagyon bánt?

2013. dec. 2. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok! Terhesség alatt egyáltalán nem voltunk együtt mert nem lehetett. Szülés után az első pár alkalom nagyon fájt, 2éves a lányom de havonta egyszer szoktunk együtt lenni.Nálam közrejátszik,hogy napvégére olyan hulla vagyok,hogy örülök ha ágyba kerülök!
2013. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:
Lehet hormonális oka is, de biztos, hogy a lelki háttér is rendben...?
2013. dec. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fura... a szoptatás elvenné a kedvet a szextől? Eddig nem tapasztaltam ezt.
2013. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:

Igen, lehet, a tejtermelésért felelős hormonok magasabb szintje okozhat ilyesmit. A prolaktin és a női nemi hormonok egymás antagonistáiként szoktak szerepelni, érthető okokból. :) Akinek tartósan magas a prolaktin szintje pl. mert sokszor szoptat, annál előfordulhat, hogy csökken emiatt a libidó. Illetve maga a sok szopival járó élet, az aktív babagondozás, a fáradtság is belejátszhat, ha valaki olyan típus.

Meg persze egy sor más ok is, ezét is kérdeztem, hogy a családi és lelki háttér rendben van-e...


Én is ezzel küzdök egyébként, de nálam is vegyes a kép szerintem. Az első évben sokat szoptattam a fiamat és bár már ritkult a dolog, még így is több van, mint a lányomnál ugyanennyi idősen. Meg mondjuk most alapból sokkal feszültebb vagyok, jár az eszem állandóan, de közben még javában éjszakázunk, fáradt vagyok... és ezért egyszerűen nincs kedvem hozzá. Nagyon tré dolog egyébként, főleg, hogy a férjem meg igényelné. :-s

2013. dec. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, hogy lelki háttere van a dolognak! Kicsit olyan mintha elhidegültünk volna egymástól. Igazából a kicsi körül forog a világ éjjel-nappal. Remélem, hogy ez azért változni fog azért majd!
2013. dec. 6. 16:27
 6/7 xStefix ***** válasza:

Megértelek.

Hm, végül is az, hogy mennyire forog a világ a gyerek körül, illetve, hogy időnként ki tudsz-e/akarsz-e belőle csippenteni egy kis "páros időt", az nagyban tőled is függ... Elvégre a gyerkőc se kicsi már, ha van kire hagyni, időnként be lehet iktatni valami saját programot is. Elég jól fel tudja dobni az embert, ha nem is váltja meg a világot! :)

2013. dec. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Stefi ha kérdezheten Neked van valami változás? Ha igen hogyan sikerült?
2013. dec. 22. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!