Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon fáj a hátam közepe, a...

Nagyon fáj a hátam közepe, a gerinc mellett, vagy a gerinc. Lehet ez egy nem megfelelő szoptatási ülőhelyzet miatt? Vagy már a 3 hós kisfiam súlya is okozhat gondot?

Figyelt kérdés

Hol nézhetek utána, melyek a helyes szoptatási helyzetek?

Köszönöm a válaszokat.


2008. júl. 11. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, lehet mindkettőtől. Próbálj meg hason feküdni egy kicsit, persze szoptatás után, mikor üres a mell. Picit tornázz lehetőleg minden nap, sok nyújtózással.Próbálj fekve szoptatni egy ideig, vagy ülve párnát tenni a baba alá, hogy ne kelljen görnyedned. Sokat tud lazítani rajtad, ha a párod egy kicsit megmasszírozza a nyakad, vállaid, hátad.

Remélem kicsit tudtam segíteni.

Gyógytornász kismama

2008. júl. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. A hason fekvés eddig a kedvenc alvási helyzetem volt, de sajnos nem nagyon tudok a melleim miatt a hasamra feküdni. Nem is nagyon mertem. Megpróbálom.

Sajnos császárral szültem, nem tudom milyen nyújtó gyakorlatokat végezhetek. Mindenképpen megpróbálom amiket tanácsoltál és mégegyszer köszönöm.

2008. júl. 11. 14:23
 3/6 anonim ***** válasza:

mi is 3 hónaposak vagyunk, uezt érzem. A szopispárna jóóó, tényleg. Muszáj egyenes háttal, kényelmesen szoptatni, különben nagyon tud fájni a hát.. Azt nem tudom, hol nézhetsz utána. Én alváskor egy puhább párnát a melleim alá köré tömködök és úgy tudok hason is aludni, oooh, isteni. De a szopispárna ezen is segíthet :)

jobbulást

2008. júl. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Nyugodtan feküdj hasra de csak úgy, hogy ne nyomódjon a cic. Az előttem szóló jó tanácsot adott, párnázd ki magad, kicsit próbálkozni kell, de meg lehet találni a kényelmes pozíciót. Fokozatosan emeld a hason töltött időt, nem szabad egyből sokat hason lenni. És figyeld tényleg a cicid, nem nyomódik-e, ha kényelmetlen, inkább ne erőltesd.

Mivel 3 hónapja szültél, bátran tornázhatsz mostmár, azt szoktuk mondani, hogy császár után-ami ugye hasi műtét-6 hétnek minimum el kell telnie komolyabb testmozgás szempontjából, bár addig is lehet óvatos nyújtózást, lassú mozdulatokkal könnyű tornát végezni. Ha írsz privit, pár gyakorlatot javasolhatok, bár így látatlanban nehéz...

Gyógytornász kismami

2008. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Gondoltam a párnázásra én is, de elég kivitelezhetetlennek találtam. Ha működik neked, megpróbálom én is, akkor nem adom ilyen könnyen fel.

Írnék emailt, de nem látom az elérhetőségedet. Most én beállítottam úgy, hogy tudjál írni esetleg te nekem.

Köszönöm még1x a jó tanácsokat mindkét válaszadónak.

2008. júl. 11. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:
ESETLEG NEM OLYAN ÉRZÉSED VAN AMIKOR FÁJ A HÁTAD,HOGY MINTHA KÉST FORGATNÁNAK A LAPOCKÁDBA?NEKEM EZ VOLT A PROBLÉMÁM ÉS EL KELLETT MENNEM MASSZÁZSRA MERT MÁR OLYAN ELVISELHETETLENÜL FÁJT.OTT A CSAJSZI AZT MONDTA,HOGY VALÓSZÍNÜ A LELKI TEHERTŐL ÉS FESZÜLTSÉGTŐL FÁJ A HÁTAM.MOST MÁR JOBB,HOGY KIMASZÍROZTA
2008. júl. 12. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!