Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor kezdjem a hozzátáplálást...

Mikor kezdjem a hozzátáplálást? 4 hónapos a kislányom és anyatejes. Nagyon jól gyarapodik a súlya.

Figyelt kérdés
A doktornö is mondta h nagyon meg van elégedve a kicsi gyarapodásával.Én szeretném minél tovább szopiztatni de mindenki más a doktornön kivül azt mondja h kezdjem el izleltetni vele a gyümiket mert ha nem akkor válogatós lesz meg nem lesz jó az emésztörendszere stb...Illetve olyan vádak érnek h nekem ez kényelmes és azért nem adok neki rendes kaját és h ezt a gyerek fogja megsinyleni szerintetek mit csináljak?Kezdjem el vagy hagyjam még 1 kicsit?És tényleg rossz dolog h még mindig csak szoptatom?
2009. nov. 11. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Fél éves korában elég elkezdeni. Jól csinálod!
2009. nov. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még rengeteg ideje lesz rendes kaját enni, szopizni pedig korántsem olyan sok. Várd ki nyugodtan a 6 hónapot. Én már kétszer ezt tettem, és a fiaim jó evők, erősek egészségesek. (Bár az idősebb még 6 hónaposan sem akart semmit elfogadni.)
2009. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

El ne kezd! Még csak az kellene. Fél éves korig tápszeres és anyatejes babáknál is elég a tápszer ill. anyatej. Marha nagy tévedés, hogy hamarabb el kell kezdeni. Ha fél éves kor előtt kap mást is, akkor az nagyon megnöveli az esélyt arra, hogy valamilyen betegsége lesz (allergiák, ekcéma, bélbetegségek, rák). És ez orvosilag bizonyított, nem csak itt károgok, csak hát vannak anyukák, akik ezt nem képesek, vagy nem akarják felfogni...

Nekem két gyerekem van, mindkettő fél éves koráig csak anyatejet kapott, és kicsattannak az egészségtől.

A gyerekek azt sínylik meg, ha fél éves kor előtt hozzátáplálják őket. Látok én is nem egy gyereket itt a faluban, akiknek az anyja dicsekedett, hogy még csak 4 hónapos és mindent eszik, most meg nem győz vele orvostól-orvosig járni. De szinte minden gyereken látszik, hogy ha korán hozzátáplálták, egyszerűen elég ránézni a szerencsétlenre, nyúzott az arca stb.

Szóval csak nyugi, és két hónapig még csak szoptasd, és után is elég kóstolgatni egy ideig, kb. 1 évesen "kell" már komolyabban eszegetni.

2009. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat!Én nagyon örülök h tudom a picit szopiztatni és ha nem muszáj akkor nem is kezdem el a hozzátáplálást mert imádom ahogy szopizik.Olyan aranyos közben és öszintén ez 1 kicsit önzö dolog is talán de nem tudom még elképzelni h mást is adjak neki.Csak nagy a nyomás rajtam mert mindenki azt mondja h én csinálom rosszul.
2009. nov. 11. 22:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól csinálod! Fél éves kor előtt csakis abban az esetben érdemes elkezdeni a hozzátáplálást, ha a baba nem fejlődik kielégítően vagy már nem elég számára a tej. Az én 3 gyerekem is fél éves kora után kapott először szilárd ételt. Egyik se lett válogatós, mindegyik szépen elfogadta az új ízeket. Egyik se "sínylette meg", kiegyensúlyozott, boldog babák voltak és szinte sosem voltak betegek. Ami ugye egy nem elhanyagolható érv... (van egy bátyjuk, aki sajnos még akkor született, amikor még a korai elválasztás dívott, ő rengeteget betegeskedik máig!!)
2009. nov. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se adj neki mást, ha van elég tejed, hogy azzal tápláld. Nekem nincs így 5 hós kora óta kóstolgatunk... nem hiszem hogy ettől baja lesz....
2009. nov. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nehogy elkezdd, ha még ráadásul jól is szopizik és szépen gyarapodik!!!!!!!!!!!!!!

Nyugodtan hivatkozz arra, hogy az orvos is ezt tanácsolta! Egyik nagymama (gondolom, ők ágállnak) sem gondolhatja, hogy jobban tudja, mint egy orvos!


Ha túl korán kezded meg a hozzátáplálást, az tönkrevághatja az emésztőrendszerét.


Nekem a védőnénim azt mondta, fél éves korig KIZÁRÓLAG anyatej (se víz, se tea), aztán lehet kóstoltatni alma leve, reszelt alma, sütőtök...), de ha még egy éves koráig csak az anyatejet fogadja el igazán, az is teljesen rendben van! Tehát egy éves koráig a fő eledel továbbra is az anyatej, mellette pedig kóstoltatás.


Nehogy meginogj!!! Kitartást és még hosszú-hosszú boldog szoptatást kívánok neked!!!

2009. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!