Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejessel kapcsolatban, tudnato...

Fejessel kapcsolatban, tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés
3 hetes babam egyik naprol a masikra elfelejtette, hogyan kell szopizni. Persze, probalkozok es remenykedek, de egyre kevesebb eselyt latok arra, hogy sikeruljon, pedig egyelore ez a 2. nap. Eddig etetes elott megprobaltam mellre tenni, ha nem sikerult, lefejtem es megkapta ugy. Ha at kene allnom a rendszeres fejesre, milyen gyakran kene tennem? Mindket mellbol egy alkalommal, vagy felvaltva? Miben taroljam, mig szuksegem nem lesz ra? Hogyan melegitsem? Minden erdekel, anyukak ti hogy oldottatok meg, hogy a babatok fejessel ugyan, de anyatejet kapjon, minnel tovabb?
2013. okt. 13. 04:06
 1/8 anonim ***** válasza:
[link] ezen az oldalon sok információt találsz van tanácsadás , hivhatod őket telefonon is. Szerintem hiba volt cumisüvegből etetni, mert ezzel összezavartad a babádat. Én amikor adtam cumit a babámnak utána a szoptatás egy szenvedés volt, mert majdnem letépte a mellemet úgy szivta és szoritotta a szájában. Hamar megváltunk a cumitól, mert utánaolvastam és igy tudtam hogy ez a baj. Normális esetben nincs szükséged fejésre, a babát kell a lehető legtöbb alkalommal a melledre tenni, igy jobban beindul a tejtermelés is.
2013. okt. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. okt. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. okt. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nagyon kedvesek vagytok, de a kislanyom nem kap cumit. cumisuvegbol is mar csak utolso kinomban etettem meg, probaltam kiskanallal belediktalni a tejet, de kikopte/hagyta kifolyni a szajan. cumisuvegbol viszont elfogadta.
2013. okt. 13. 08:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp próbálj meg legalább egy (ingyenes) szoptatási tanácsadót megkérdezni. Ha így sem megy, jó lehet egy SNS/szoptanít készülék. A fejés nagyon macerás és fárasztó munka, mert ugye dupla annyi időbe fog kerülni 2x etetni a gyereket.


A kédéseidre válaszolva meg:

- Ugyanolyan gyakran, mint ahogy a baba kérné, tehát 3 óránként, kb. 3 hós koráig lehetőleg éjszaka is.

- Szerintem mindkét mellből.

- Belefejni, tárolni és melegíteni legyegyszerűbb rögtön abban, amiben adni fogod (cumiban?). Ha mikro-ellenes vagy, akkor pl. egy zománcos kislábast rendszeresíthetsz melegítés céljára.

2013. okt. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mikrót felejtsd el mert elpusztulnak az anyatejbe lévők fontos dolgok, állítsd meleg vízbe úgy melegítsd
2013. okt. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

..és a zománcos kislábast is felejtsd el anyatej melegítésére!TILOS melegíteni mikróban,lábasban!

Vízet melegítesz és abba állítod bele a cumisüveget!

Amúgy meg nekem Avent kézi mellszívom volt,ahhoz lehetett már rögtön rácsatlakoztatni az Avent poharat tehát abba fejtem majd mikor kész voltam csak letekertem a fejő részét a pohárra meg rá a csavaros tettejét!Mivel még akkor langyos volt a tej akkor hagytam szobahőmérsékletűre lehülni és úgy tettem a hűtőbe,persze csak ha nem kellett azonnal!Ha kellett akkor szintén a pohárra tudtam etetőcumit tekerni!Magyarul a pohárral megtudtam oldani mindent:bele a fejét,hűtést-tárolást,eteteést,és ez jó volt mert nem kellett ide-oda öntözgetni!

2013. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, az az első, hogy szopizzon. De most a kérdezőnek az volt a kérdése, hogy ha ez nem sikerül, hogyan tudná megoldani. Én erre válaszolok. 9 hónapon át kapta a babám az anyatejet fejés után cumisüvegből, szóval elég gyakorlott vagyok ebben :) Szerintem eleinte mindkét melledből fejjél, aztán ha sok, akkor átállhatsz az egyik-másik váltogatására (csak sokszor mondják, hogy fejéssel kevesebb lehet a tej). Én úgy csináltam, hogy evéskor mellre raktam a picim, szopizott amit szopizott, utána kapta cumisüvegből az előző evés után lefejt tejet (amit evés előtt a hűtőbe tárolt üveget melegvízbe állítottam). Az etetés végeztével jöhetett a fejés (én két mellből). A kézi fejőm végére egy cumisüvegbe ment a tej, arra rátekertem a tetejét és ment a hűtőbe! Következő evés ezzel indult, hogy beállítottam melegvízbe és úgy melegítettem fel. Első hónapokban minden evésnél így csináltam, éjszaka is kétszer, szó szerint minden étkezés után még fejtem. Ez majd kialakul, hogy mennyi tejet termel a szervezeted, mennyit kell fejned. Én kb 3 hónap után mondtam azt, hogy inkább etetés után alszok tovább a babámmal éjjel és nem fejek még fél órát (előkészítés, két mell fejése, mosogatás). Szóval inkább aludtam a babámmal és éjjel már nem fejtem. Szerencsére sokáig így is jó volt, mert reggel tudtam sokkal többet fejni. Gondolom ez már tényleg egyénenként változik, hogy mennyit, mikor, stb.

Sok sikert a szopikhoz, etetésekhez. Nem kell agyongörcsölni, csak nyugodtan, az a fontos a babádnak, hogy nyugodt legyél mellette! Jó babázást!

2013. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!