Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek ha gyermekem nem...

Mit tegyek ha gyermekem nem akar enni vagy nem rendesen? 2 . és vannak napok amikor nagyon jókat eszik, de van amikor jóval kevesebbet

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 05:28
 1/9 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:

Ha nincs a dolgo mögött vmiféle szorongás, akkor semmi teendő.

A gyerekek nem esznek, mert erőltetik őket, mert rosszkedvűek, mert nem szeretik azt, ami épp előttük van, vagy nassoltak.

Derítsd ki, mivel lehet összefüggésben a nemevés.

Egyébként régi kedves gyerekorvosok mondták, az a gyerek, ki előtt étel van, nem hal éhen. De ne erőltessük, ne legyen központoi kérdés az evészet.

Ha úgy véled, a gyerek lefogyott, sápadt, fáradékony, akkor vidd orvoshoz

2009. nov. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell tenned semmit. Mi felnőttek se egyformán vagyunk éhesek minden nap, és persze a kedvenc kajából mindenki többet tud enni. Ha nem kórosan sovány, ha szépen fejlődik, akkor ne eröltesd, eszik amennyi jólesik neki. Hidd el, ha nem érzi rajtad az aggódást, ha nem csinálsz ügyet a nem evéséből jobb evő lesz. Vezess be egy rendszert. Nem tudom mennyi idős a kicsi, de ha 1-2 évesnél idősebb és pl. délben és 4 órakor van az etetés, és délben nem eszik rendesen, ne akard a két etetes közben pótolni a délben elmaradottat. Tudom, szívtelenül hangzik, de én úgy voltam a csemetéimnél, hogy ha nem ebédelt, hát nem ebédelt, akkor majd jobban vacsorázik. 3 éves koruktól jó étvággyal ettek és nem válogatósak a mai napig sem.
2009. nov. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az Én picikém még csak két hónapos lesz 5-én. Vagy az lehet hogy annyira laktató a tejem?evett 3:15-kor 50ml-ert és még most sem jelzi hogy éhes. pedig eltelt már 5 óra az evése közt
2009. nov. 3. 08:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Éjjel evett? Ő kérte? Ha szépen fejlődik akkor ne törödj vele mennyit eszik, minden gyerek más, nincs szabály rá, hogy mennyit kell enniük. Nálunk ikrek vannak, egyformán fejlődnek, de az egyik mindig is jóval kevesebbet evett, mint a másik.
2009. nov. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen éjjel olyan 22:30 körül evett és akkor utána 3:15-kor. Meg most evett 100ml-ert Úgyhogy egy kicsit meg nyugodtam eddig mindvégig nagyon szépen evett. Csak most pár napja eszeget csak kevesebbet.
2009. nov. 3. 09:12
 6/9 A kérdező kommentje:

Amúgy szépen fejlődik. Most lesz 2 hónapos és 4. 70 kg -am

Igaz a védőnő azt mondta hogy keveset hizot . 3,61 -el jöttünk haza a kórházból.

Ti mennyi idősek vagytok? És súlyra mekkorák?

2009. nov. 3. 09:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy változik a tejcsi zsírtartalma is, attól függően, hogy mit eszel. Amúgy biztos, hogy jó laktató a tejed, ha ilyen sok időt kibír a két etetés között.

Nálunk meg pont az a baj, hogy sokat hízott. Volt olyan hét, hogy 400 gr-ot hízott. Állandóan csak cicizne, pedig a tejem nekem is laktató. Most "diétáztatnom" kell. kb 10 perceket cicizünk, ő is kibírja a 4-5órát kaják között, és most "csak" 200 gr-ot hízunk hetente. Most 6 hetes és már több mint 5 kg. 3,2-vel jöttünk haza.

2009. nov. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért hízott volna keveset, az enyém fél kilókat hízik havonta, 8 hónapos. Soha senki nem mondta, hogy ez kevés.
2009. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is pont így vagyok vele, csak az én babám holnap lesz 2 hónapos. egyszerűen nem hajlandó enni, nagy nehezen megeszik 70-80 ml-t, akkor már örülök. Most is 10-kor evett 50-et, és nem éhes. Ha pedig nem éhes, egyszerűen nem kell neki a cici. Én is attól félek, hogy nem elég a tejem, de láthatóan elvan ezekkel a kis mennyiségekkel. Ja, 3.15-el jöttünk haza a kórházból, és most érte el az 5 kilót. Ha gondolod, írj e-mail-ben, és megbeszéljük a problémánkat :)

2009. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!