Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Két hetes csecsemőnél mikorra...

Két hetes csecsemőnél mikorra várható, hogy beáll rendessen a három óránkénti evés?

Figyelt kérdés
Az elején 1.5-2 óránként evett, az elmúlt két napban 3 óránként, de ma éjjel megint 1.5-2 óránként. Normális ez? Hogyan számoljuk az órákat? Az evés első percétől a következő evés első percéig, vagy az evés utolsó percétől a következő evés első percéig? Mert ha az utóbbi, akkor egy óra sincs az evések között.
2008. jún. 29. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az evések kezdetétől kell számolni. Meleg van, valószínű, hogy szomjas is és azért is kérhet többször cicit. Lehet, hogy nem is fog 3 óránként enni. Ő tudja, hogy mennyi kell neki. Lehet, hogy többször eszik kevesebbet. Neki így jó.

Jó babázást!

2008. jún. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszoló jól írta, hogy a melegben többet kér szopit a kisbaba, mert a szomját is azzal oltja. Azt is helyesen mondta, hogy evés kezdetétől a következő evés kezdetéig eltelt idő számít. Amit hozzátennék, hogy az anyatejet kb. 50 perc alatt megemészti a kisbaba, szemben a tápszerek több órás emésztési idejével. Ezért aztán gyakrabban is kér enni, mint tápszeres társai. Ráadásul a két hetes csecsemő gyomra igen picur, nem sok minden fér még bele, az a jó neki, ha minél többször kap enni. Ne izgulj, aszépen be fog állni a baba egy rendszerre, ha már picit nagyobb lesz.
2008. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kislányom is többet cicizik ebben a melegben, de amúgy sincs rendszeres evés, pedig már 5 hónapos.
2008. jún. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 3 és fél hónapos,de nálunk sem állt be a 3óránkénti etetés. Vannak babák, akik valóban többször esznek keveset, mert nekik így esik jól. Főleg ebben a melegben! Ne aggódj miatta, etesd meg, ha igényli!
2008. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a következő fél évben a szoptatás lesz a fő elfoglaltságod.Van aki rögtön elfogadja, és örömmel teszi, van aki néha-néha lázadozik a helyzete ellen, én az utóbbiak közé tartozom. Még most is, pedig már a 3. csemetémmel küzdök, és pont ma számoltam össze, hogy eddigi életemben már több mint 3 évet szoptatással töltöttem. (és még nincs vége) Ha vége lesz ennek az időszaknak, akkor már másképp fogok visszaemlékezni rá.

A kérdésedre a válasz, hogy előbb-utóbb beáll egy fajta rend (nálunk kb. 3-4 hónapos korban), akár 4 óra is eltelik a két szopi között, de néha lesznek rosszabb, nyűgösebb napjaitok is. Kitartás!!!

2008. jún. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem is holnap lesz ket hetes a picur. 1,5-2-2,5 orankent igenyli az etetest, a cicit. engem elegge kikeszit, foleg az ejjelezes. en is alig varom, hogy legalabb azt a 3-3,5-4 orat kibirja etetes nelkul. van ugy hogy napkozben ket orat is fent van: etetes, bufi, aztan les a hatalmas szemeivel, csuklik, megint szopi....faraszto!
2008. jún. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!