Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom hogy gyulladt a...

Honnan tudom hogy gyulladt a mellem?

Figyelt kérdés
Most kezd beindulni de nagyon. Eszem a homeopátiás bogyót ami 3 óra elteltével nagyon jó eredménnyel meghozta a tejet. Most szopizott 70 grammot, és úgy érzem forró a mellem és tuti van még benne jócskán. a védőnő azt mondta fejjem ki a maradékot a kórházban azt mondták ne. Mit tegyek lehet gyulladt? Még csak 6 naposak vagyunk. ( ha sír a kicsi már csorog is a tejcsim.. :)
2008. jún. 28. 06:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképpen fejd ki a maradékot. Majd később be fog állni a kereslet kínálat. Nekem a 6. héten már nem kellett fejnem. Azt nemtudom milyen a gyulladt mell,de nem hiszem,hogy ilyen hamar az lenne. Minnél előbb fejd ki és nem lesz baj. Ajánlom az aventos kézi mellszívót nagyon jó.
2008. jún. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fejd le, mert becsomosodik a melled és nagyon fog fájni és attól még be is lázasodsz!

Sajnos tapasztalatból tudom. A lefejt tejet pedig nyugodtan lefagyaszthatva tárolhatod.

2008. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindenképp fejd ki. Amikor én kijöttem a kórházból, pár hét múlva az enyém begyulladt, de lázas hamarabb lettem tőle, minthogy rájöttünk volna, mitől van. 40 fokos lázam volt napokig, mire azt mondta a doki, hogy a mellem gyulladt be. Csak tudnám mitől, mikor 3 óránként fejem, mert leadom a tejet. Ne tudd meg milyen érzés, ha begyullad. Annyira fáj, hogy nem tudsz hozzányúlni, nemhogy kifejni. Én is sírtam mikor nyomkodtam ki a tejet belőle. Persze nem is jött ki. A fürdőkádban a gőz hatására kitágulnak az erek így tudtam nagy nehezen fejni ki belőle. Azóta helyre jött, de abban a mellemben nincs már olyan sok tej. De van így is jócskán. Azt tanácsolom, hogy masszírozd át, hogy a csomók eltűnjenek és utána fejd ki az utolsó cseppig. ne várd meg, hogy begyulladjon.

2008. jún. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, ha nagyon beindult a tejed, akkor ne szedd a homeopátiás bogyót, hanem tartogasd "ínségesebb" napokra.

A mellgyulladás -az én tapasztalatom szerint- az érzékeny, és csomós mellel kezdődik, kívülről a fájdalmas terület még piros is lehet. Magas láz is előfordul. Mindenképpen ki kell lágyan maszírozni, előtte forró vizes borogatást tehetsz rá, vagy forró zuhany alatt maszírozhatod, majd fejni kell, vagy a babóval kiszívatni a tejet, nehogy a pangó tej és az elzáródott tejcsatorna begyulladjon.

Az természetes, hogy a pici sírására már csorog is a tejed, sőt hacsak rágondolsz, akkor is elindulhat a tej, nálam is ez volt (ez nem a gyulladás jele).

2008. jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kórházból minket úgy engedtek ki, hogy elmondták: jobb mellből szoptatsz, majd kifejed a maradékot, bal mellből szoptatsz legközelebb és kifejed a maradékot. Lefekvés előtt, mikor a babód már jól lakott, kifejed mindkettőt és mehetsz szunyálni.Ezt kb. 6 hétig csináld és tuti lesz tejed! Persze az első néhány heted csak ebből fog állni, de megéri! Mi már 3és fél hónapja szopizunk!
2008. jún. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!