Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ajánlott fél évig csak...

Miért ajánlott fél évig csak anyatejet adni a babának?

Figyelt kérdés
2008. jún. 26. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert most ezt találták ki. Kell neki egyéb folyadék is szerintem, de nagyon eltérőek a vélemények. Az anyatej állítólag segít kialakítani az immunrendszer megfelelő működését, jó tápanyag, és a baba -mama kapcsolat is közvetlenebb a szoptatáskor.
2008. jún. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiegészítve az első válaszolót én még azt is olvastam,hogy a csecsmők bélrendszere még csak az anyatejet képes feldolgozni. És 6 hónapos korára lesz képes más táplálékot is jól hasznosítani.

Illetve allergiát is okozhatnak bizonyos ételek,de ez igen ritka.

2008. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is kiegészíteném:) Az igény szerinti és kizárólagos szoptatás mellett a legvalószínübb, hogy mindig lesz elegendő mennyiségű tej, és olyan minőségű (hígabb vagy sürűbb) amilyen aktuálisan a babának kell. Az első, hígabb tej a szomjúság ellen van, amit a baba csak ezen feltételek mellett tud "igényelni". Én is így csinálom, nincs cumink sem és fejni sem fejek sosem. 5 hónapja CSAK szoptatok.. Ja és ezek mellett fogamzásgátló hatása is van, ami szintén nem utolsó.
2008. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!