Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem tudom kifejni az egyik...

Nem tudom kifejni az egyik mellem és a babám se tudja kiszívni, pedig érzem, hogy sok tejcsi van benne. Valamiért el lehet akadva a tej és nem indul meg. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, hogy begyulladjon, mert az nagyon fáj, már megtapasztaltam.
2008. jún. 25. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:

H-h nem tudja kiszívni a baba?

Próbáld meg szopi előtt melegvizzel megmosni,majd jól átmasszírozni.Ha holnapig nem jutsz vele dűlőre,akkor keresd meg a védőnőt,ő meg mondja mit tegyél.A mellgyulladás pillantok alatt létrejön.

Mikor lövellt be a tejed?Tejeblövellés után nekem is volt vagy két vagy három nap mire sikerült rávenni a lányom,hogy szopizzon a jobb mellemből is,ne csak a balból.

2008. jún. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Drasztikusnak tűnhet, de nekem segített. Csak addig csináld amíg nem fáj. Én kínomban egyszer a kislányom porszívó-orrszívójával "fejtem" le.Az elég erősen szív, és nekem jól beindult tőle a tej. Aztán könnyebb volt lefejni! Fontos, hogy ha sebes a mellbimbód ne csináld, és mikor kiöntöd a tejet abból a kis gyüjtőből ne a mellbimbódat "tépd" ki a csőből, hanem a porszívót állítsd le...
2008. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt nem írtam, hogy a babám 3,5 hónapos múlt, tehát már tud szopni. S sajnos a melgyulladást is megtapasztaltam már külön-külön mindkét mellemnél magas lázzal társítva, ezért is tartok tőle. Próbáltam a melegvizes masszírozást is, sőt ma még nagyon mást nem is csináltam csak masszíroztam és fejni próbáltam, meg a babát is rátettem, de egyszerűen néhány cseppet leszámítva nem akar kijönni belőle a tej, pedig érzem, hogy kemény és csomós. Nem adom fel próbálkozom, csak hátha valaki ad valami extra jó ötletet, amit még nem próbáltam és beválna. Előre is köszi!
2008. jún. 25. 18:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Mikor nekem "elakadt" a tejem én a nagyobbik gyerekemet kértem meg hogy szívja meg, de mikor látta hogy nekem fájt nem akarta tovább csinálni. Ekkor a férjemnek szóltam. Ő elösszőr hallani sem akart róla, de sírva kértem, hogy már nem bírom, és félek, hogy korház lesz. Már lázas voltam. Ekkor ő rászánta magát hozott egy kis vödröt amibe köpte a kiszívott tejet, addig csinálta ezt míg meg nem indult és fejni nem tudtam. Gondolom ez most sokakat megdöbbent, de nem érdekel. Nekünk bejött. Másnapra lement a láz és utánna már nem kényszerültünk erre a megoldásra. Ő nem tartotta undorító dolognak, csak azt nézte, hogy segítenie kell valahogy. mert már mindent kipróbáltunk, maszírozás, borogatás stb.
2008. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek is a férje segített.Miért döbbentene ez meg valakit.
2008. jún. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Egy barátnőmnél szintén a párja segített megindítani. Szóval hajrá!:)
2008. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem mikor begyulladt, akkor nem tudtam kifejni. Sírtam a fájdalomtól. Végül úgy sikerült, hogy beültem a fürdőkádba, jó meleg vizzel feltöltöttem úgy, hogy ellepje a mellemet. PÁr perc múlva megindult a tejem, és ki tudtam nyomkodni a vízbe. DE úgy nyomkodtam, hogy a mellem végig a víz alatt volt, és ott nyomkodtam. Látni lehet a vízben, ahogy dől belöle a tej. Nekem ez vált be.

2008. jún. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, szerencsére megoldódott a problémám. Ismét megpróbáltam a meleg vizes dolgot csak most nem a zuhannyal, hanem bele tettem az egész mellem, s a víz alatt alaposan átmasszíroztam, utána rátettem a picurt, s közben is nyomkodtam. Úgy megindult, hogy szegény alig bírta nyelni.

Egyébként nálam nem akar beállni ez a kereslet-kínálat dolog. Hol kevés a tejem, s pótolnom kell mellé, hol sok és rögtön begyullad :(

Mégegyszer köszi mindenkinek!

2008. jún. 30. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!