Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet egy babát rászokt...

Hogyan lehet egy babát rászoktatni, hogy néha elfogadja a cumisüveget is? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

3 hónapos a pici babám, és eddig csak szoptattam, nagyon jól szopik. Néhány nap múlva el kell intéznem valamit, ami pár óra lesz, nem vihetem, és addig az apukájával marad.

Most, hogy gyakoroljunk fejtem le tejcsit, és megpróbáltuk cumival etetni. A férjem kezdte, aztán feladta hamar, átadta nekem. Az 1+ és a 3 hónapos cumifejet is megpróbáltam, de kitolta a szájából, és a végén már a feját is kezdte elfordítani... A felét sem bírtam megetetni vele kb félórás próbálkozás után, pedig szopni csak 5-1o percbe szokottt neki telni.

Apa azt mondja, fejjem le, és ha éhes, míg nem vagyok otthon, majd megeszi, de tudom, hogy éhesen rosszabb, ha valami olyannal próbálkozol, amit nem ismer.

Mi tegyünk? Próbáljak még gyakorolni, vagy majd meglátjuk akkor? A férjem úgyis mindig azt hiszi, hogy éhes ha sír... Tapasztalatok?


2009. okt. 13. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én 3 hónapos babám szokott néha cumisüvegből enni, de van mikor ő sem fogadja el. Nem tudom hogy ilyenkor mi jön rá, de sehogy sem lehet ráerőltetni. Ordit és kidobja a szájából hiába erőltetem, még akkor is ha éhes. Ha semmiképpen nem megy üvegből akkor próbáljátok meg kanállal etetni mert az is egy megoldás csak tovább tart.
2009. okt. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia Csecsemős vagyok! A szopós babáknál ez rendszeres, mivel teljesen más technikát kell alkalmazni a cuminál, mint szopikor. 2 dolgot tehetsz: az egyik, hogy a szopós kisbabák nagyon jól tudnak inni kispohárból, pl kávéspohár. Ha tudni szeretnéd mennyit evett, mérd meg etetés előtt. Félülő helyzetbe teszed babót és a szájához érinted a pohár szélét úgy hogy a tejcsi ott legyen. A gyerek nyamnyogva iszik, de még csöpögtetni sem nagyon szokták ki, mintha szopogatná a poharat és amikor a szájába jut nyel. Nem szoktak félre nyelni, ügyesek. De ha félsz ettől a módszertől akkor kiskanállal is etetheti a férjed a tejcsit. A cumis üveg erőltetése a szopi korai befejezését is elősegítheti. Ha rájön a baba, hogy könnyebb nyorsabb, hamar kiköpi a cicit.
2009. okt. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez hasznos, a férjem ugyan nem lelkes, de amíg cicit nem növeszt... :)

Szóval köszönjük!

2009. okt. 13. 21:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!