Azt hallottam, hogy amíg szopizik a babám nem fogja végigaludni az éjszakát, igaz ez?
Ezzel csak az a gond,a lányom 20 hónapos,nem szopik 14 hónapos kora óta,még sem alussza át az éjszakát.havonta 2x 3x .Babája válogatja.Van akinek szopizik a babája még is átaliussza az éjszakát 4-5 hónapos korától.Az én lányom egyszerüen ébred és kész....
U`ton van a tesó,remélem ö másmilyen alvókával fog rendelkezni. :)
Mennyi idös a babád??
Nem hinném,hogy szoktatás kérdése.
Növérem lánya ébred a mai napig hetente kb.2x 3x.Már 4 éves.Még kissebb volt minden éjel.A fiúnak esze ágában sincsen pedig ugyanúgy vannak nevelve,"szoktatva".Bálint azonnal elalszik,Annának kell egy fél óra.
A lányom ébred......Ennyi.
Minden baba más és más.
Nem.
Az alvás nem szoktatás kérdése.
Sziasztok! Köszönöm a gyors válaszokat! Hú de más és más válaszok..
akik szerint az alvás szoktatás kérdése, ezt hogy értitek?
Párszor kipróbáltam, hogy ha ébred, símogatással altattam vissza.. működött.. de honnan tudjam, hogy tényleg éhes /szomjas vagy nem és csak felriadt??
Különben 4 hós koráig 19.00-hajnal 3 ig aludt.. azóta ébred kb 3-4x éjjel..
Vannak ilyen ébredős időszakok.Ilyen a 4 hónap is.Addig jó alvó babák kezdenek éjjel többet ébredni,fejlődési ugrása van.Ilyen amikor erősödik a szeparációs szorongás kb8 hó és 1 éves kor körül.
# Akit nappal épít: az éjjel leomlott”
(Székely népballada)
Kővímes Kelemen várához hasonlatos – sajnos – sok esetben a gyermekek bizalmának épülése. A biztonságos kötődés kialakulásának feltétele az anya érzékenysége, válaszkészsége. Ebben a tekintetben sajnos kultúránk különbséget tesz éjszaka és nappal között; míg nappal teljesen elfogadott az anya odaadó viselkedése, az éjszakai gondoskodás, szoptatás, dajkálás, együttlét sokak által elfogadhatatlan és nem ajánlott. Külön „szakirodalma” van a sírni hagyásnak, az alvásra való tanításnak. Pedig a baba számára éjszaka talán még fontosabb a testközelség, a biztonság, hiszen evolúciós örökségének részeként él benne az éjszakától és a magánytól való félelem.
Olyan kutatás sajnos még nem született, mely alátámasztaná: az éjszaka magára hagyott, vagy kizárólag meghatározott időközönként látogatott (alvástréningezett) gyermek bizonytalanul kötődik. Ebben a tekintetben ugyanis sajnos még a szakmai vélemények is megoszlanak, sokszor épp orvosok, pszichológusok ítélik magányra a gyermeket éjszaka.
Egy elgondolkodtató eredményt azonban érdemes felidézni: videofelvételekkel követték a vizsgálatba bevont gyermekek alvását, melynek során kiderült, hogy a szülők által jó alvónak tartott gyermekek is többször felébrednek az éjszaka folyamán, de ennek nem adnak hangot.
A szerző szerint nem helyes a gyermekek megkülönböztetése azon az alapon, hogy átalusszák-e az éjszakát vagy sem, hiszen a vizsgálat szerint az összes – egy éves kor alatti – gyerek felébredt, szerencsésebb lenne jelző (signalers) és „önnyugtató” (self-soothers) gyermekekről beszélni. Azt már nem tudhatjuk, hogyan képes egy pár hónapos gyermek az éjszaka közepén megnyugtatni önmagát, az önnyugtatás kifejezés azonban sokat elárul: eszerint nyugtatásra van szüksége a gyermeknek, amit – jobb híján – önmagának kell megoldania.
Az ősbizalom kiépüléséhez a gyermeknek éjjel-nappal szüksége van édesanyja nyugtatására. Napközben felépített bizalmát mi tartaná életben a magányos éjszaka során?
Irodalom:
Anders, Thomas F. (1994) Infant sleep, nighttime relationships, and attachment
Psychiatry Vol. 57.
Anders, T. (1979): Night waking in infants during the first year of life. Pediatrics 63: 860-864.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!